Mandalina Hasadı Başladı...

Gazoz, reçel, cips, lokum, kolonya, un gibi birçok ürün ile damakları tatlandıran Meşhur Bodrum mandalinasının hasadı başladı.

Mandalina Hasadı Başladı...

Gazoz, reçel, cips, lokum, kolonya, un gibi birçok ürün ile damakları tatlandıran Meşhur Bodrum mandalinasının hasadı başladı. Bu sene mandalinaların verimi 2 katına çıkarken, mandalinadan bin bir çeşit ürün çıkaran üreticiler, mandalina bahçelerinin ranta kurban gitmemesini istedi.

Kendine has kokusu ve tadıyla bilinen Bodrum mandalinalarının hasat zamanı geldi. Bitez, Ortakent-Yahşi, Turgutreis ve birçok mahallede mandalina hasadı devam ediyor.  Hasadın ardından Türkiye ve Avrupa'ya ihraç edilen mandalinalar şimdiden rağbet görmeye başladı. Hasat yapan işçiler ise mandalina toplamanın zevkli olduğunu kokusunun mutluluk verdiğini söyledi.

Mandalina üreticisi Erman Aras, mandalinanın bu sene bereketli olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi:

“Bu sene çok mutluyuz. Hasat gayet güzel olacak gibi. Bodrum mandalinası çekirdeklidir ama kokusu ve aromasıyla özel bir mandalinadır. Mandalinaların kraliçesi diyebiliriz Bodrum mandalinasına. Bodrum için çok değerli bir ürün. Turizmin yanı sıra bu yönü de Bodrum'u özel kılıyor. Biz aynı zamanda mandalinayı katma değerli ürünlerde dönüştürüyoruz. Mandalinadan, reçel, lokum, mandalina ekşisi, dondurma, gazoz, meyve suyu, unu, kolonya gibi daha birçok şekilde değerlendirilebiliyor Bodrum mandalinası. Dünya'da ülkemizi temsil edebilecek bir ürün Bodrum mandalinası. Bodrum'daki mandalina bahçelerinin korunmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah bu ürünler yatırımlara kurban olmaz ve bu bahçeler korunur" dedi.