Mandalinci’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Bodrum üyeleri, 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Bodrum Belediye Başkanlığı’na seçilen Tamer Mandalinci’yi makamında ziyaret ederek başarılar diledi. MGC üyeleri ile bir süre sohbet eden Başkan Mandalinci, yeni dönemde Bodrum Yarımadası için yapacakları işleri ve projelerini anlatarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mandalinci’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin Bodrum’da görev yapan üyeleri, Bodrum’un yeni Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’ye önceki gün hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Gazetecileri, makam odasında kabul eden Mandalinci, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, projelerinden söz etti. Seçim sonrasında ilk işlerinin Bodrum’u turizm sezonuna hazırlamak olduğunu söyleyen Mandalinci, “Bodrum’da yol yapım ve bakım, çevre temizliği, peyzaj ve çevre düzenlemesi hizmetlerine öncelik vererek bir an önce kentimizi misafirlerimiz için hazır hale getireceğiz” dedi. 

Başkan Mandalinci, yarımadanın su sorununa ilişkin de açıklamalarda da bulundu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte Bodrum’un içme suyu şebekesindeki kayıp kaçak oranını asgari düzeye indirerek yeni su kaynakları tesis edecek projeler üzerinde çalıştıklarını belirten Mandalinci, Bodrum’da belediyecilik anlamında yeni bir dönemin başlayacağını söyledi. 

Gazetecilik mesleğinin, kamunun haber alma hakkı açısından çok önemli ve etkin bir denetim organı olduğunu söyleyen Başkan Mandalinci, ilçede görev yapan basın mensuplarının yalnızca halkın değil, belediyenin de gözü, kulağı ve sesi konumunda olduğunu belirterek, yeni dönemde de basın ve belediye arasındaki iletişim kanallarının tümüyle açık olacağını kaydetti. 

MGC adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Vuranlar da yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri adına Başkan Tamer Mandalinci’ye yeni dönemde başarılar diledi. 

Ziyaret, karşılıklı sohbet havasında devam etti.