Maraton, Ödül Töreniyle Tamamlandı

Bodrum’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenen BodRun Ultra Maratonu, Bodrum Kalesi'nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Maraton, Ödül Töreniyle Tamamlandı

Bodrum’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenen BodRun Ultra Maratonu, Bodrum Kalesi'nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Özel bir organizasyon şirketi tarafından Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle yapılan BodRun Ultra Maratonu, bu yıl 4’üncü kez gerçekleşti. Kategorilere göre Cumhuriyet Caddesi, İçmeler, Kızılağaç, Usuluk, Kaynar ve Çamlık bölgelerinde koşulan yarışın ardından akşam Bodrum Kalesi'nde ödül töreni düzenlendi. Bodrum Kalesi avlusunda düzenlenen ödül törenine, Bodrum Belediye başkan yardımcısı Emel Çakaloğlu, sponsor firmaların yetkilileri ve sporcular katıldı.

Yarışlar sonunda 60 kilometre kategorisi kadınlar genel sıralamada Nihal Tırpan birinci, Gözde Gür ikinci, Ebru Demirel de üçüncü olurken, erkeklerde ise Rus atletlerden Anton Dyachkov birinci, Aurel Pleshkan ikinci, Kemal Kukul da üçüncü oldu.

6 kilometre kadınlarda Fatma Taş, erkeklerde ise Ahmet Alper Sofuoğlu, 10 kilometre kadınlarda Esra Uzun, erkeklerde Mehmet Fatih Yıldız, 23 kilometre kadınlarda Selma Akgün, erkeklerde ise Mehmet Aydıngör birinci oldu.

Ödül töreninde ayrıca 10 kilometre kategorisinde babasıyla birlikte koşan otistik sporcu Batuhan Akgün'e özel ödül verildi.

Yarışmalarda dereceye giren sporculara Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri tarafından yapılan seramik plaketlerle, içerisinde bir yıllık Müze Kart'ın da olduğu çeşitli hediyeler verildi.