MARMARA KOLEJİ’NDE RENKLİ ÇOCUK ŞENLİĞİ

Bodrum Marmara Koleji Geleneksel Çocuk Şenliği yüzlerce çocuk ve velinin katılımıyla...

MARMARA KOLEJİ’NDE RENKLİ ÇOCUK ŞENLİĞİ
Bodrum Marmara Koleji Geleneksel Çocuk Şenliği yüzlerce çocuk ve velinin katılımıyla gerçekleşti. Çok sayıda aktivitenin yapıldığı şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

Özel Bodrum Marmara Koleji Çocuk Şenliği’ni bugün gerçekleştirdi. Okulun bahçesinde yapılan şenliğe Bodrum yarımadası genelinden yüzlerce çocuk ve aileleri katıldı. Oldukça renkli anların yaşandığı programda çocukların eğlenmesi için, ahşap, yüz ve maske gibi çeşitli boyama etkinlikleri yapıldı. Okulun bahçesinde langırt, zıplama, basketbol, puanlı penaltı gibi çeşitli şişme oyun alanları kuruldu.

Çocuklar bu alanlarda oynayarak, eğlenceli bir gün geçirdi. Dans etkinliklerine katılan çocuklarına karşı koyamayan bazı anneler de dansa katıldı. Çocuklar gün boyunca süren çeşitli aktivitelerle baharın yüzünü gösterdiği günlerde, ders ve sınav stresini atarak keyifli ve eğlenceli bir gün geçirdi.

Gelenekselleşecek olan Çocuk Şenliği hakkında Kent Haber’e konuşan Bodrum Özel Marmara Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Yardımcısı Oya Sakız şunları söyledi:

“Biz çocuklarımıza bugün 1 Nisan şakası yapmıyoruz,bahar şenliğinde hep birlikte eğleniyoruz. Çünkü bahar bir uyanıştır. Çocuklarımız da bizim geleceğimiz ve uyanışımız, onlarla birlikte çok keyifli bir gün geçiriyoruz. Bahar etkilerini Marmara Kolejinde böyle gösterdi. Ne mutlu çocuk olanlara ve hala içindeki çocuğu büyütenlere.”

Bodrum Marmara Anaokulları Koordinatörü Müge Çoban ise böyle bir güzel bir etkinlikte bir arada olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek şu sözlere yer verdi:

“Baharın gelmesiyle beraber Çocuk Şenliğimizi gerçekleştirdik. Tüm Bodrum çocuklarıyla beraber eğlenceli bir gün geçiriyoruz. Etkinliğimizde palyaço gösterisinin yanı sıra çocukların sevdiği pamuk şekeri,macun, patlamış mısır ve simit gibi çocukların sevdiği yiyecekler yer alıyor. Çocuk şenliğimiz çeşitli etkinliklerle akşam saatlerine kadar sürecek.”

Çocukların en çok keyif aldığı oyunlardan biri ise çekme basketti. Marmara Koleji öğretmenlerinden Merve Yıldırım gözetiminde çekme basket oynayan çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

Çocukların bir kısmı ise öğretmenleri eşliğinde okulun tenis kortunda tenis oynadı, halı sahasında spor aktiviteleri yaptı.