Marmaris'te Korkutan Deprem!..

Marmaris'in Orhaniye Mahallesi'nde saat 18.45'te korkutan bir deprem meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 4,1 olarak açıklarken, Kandilli Rasathanesi ise büyüklüğün 4,3 olduğunu bildirdi.

Marmaris'te Korkutan Deprem!..

Marmaris bugün akşamüstü saatlerinde bir depremle sarsıldı. Merkez üssü Marmaris'in Orhaniye Mahallesi olan deprem yerin yaklaşık 70 kilometre derinliğinde oluştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sitesinde depremin 4,1 büyüklüğünde olduğu açıklanırken, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü depremin büyüklüğünü 4,3 olarak açıkladı.

Marmarislilerin oldukça sert hissettiği depremle ilgili Muğla Valiliği'nden de bir açıklama yayımlandı. Valilik açıklamasında depremden kaynaklanan bir hasarın rapor edilmediği vurgulanarak "21.08.2023 günü saat 18.45 sıralarında Marmaris İlçesinde 4.1 (Mw) büyüklüğündeki deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrası Afad ekipleri tarafından alan taraması devam etmekte olup, 19.00 itibari ile Muğla merkez ve ilçelerinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.  Muğla merkez ve ilçelerinde AFAD koordinasyonundaki saha tarama çalışmaları devam etmektedir. İlimiz genelinde AFAD Başkanlığı tarafından 24 saat izlenen toplam 25 adet deprem istasyonu bulunmakta olup gelişmeler anlık olarak takip edilmektedir." denildi.