MARSİLYA DEVLET BALESİ KALEDEYDİ

7. Bodrum Uluslararası Bale Festivali; Marsilya Devlet Balesi'nin gösterisi ile...

MARSİLYA DEVLET BALESİ KALEDEYDİ
7. Bodrum Uluslararası Bale Festivali; Marsilya Devlet Balesi'nin gösterisi ile devam etti.

Festivalin bu yılki onur konuğu Fransa'dan gelen ve 29-30 Ağustos tarihlerinde sahne alarak festivalin kapanış temsilini gerçekleştirecek olan Marsilya Devlet Balesi birbirinden güzel üç ayrı eserle sanatseverlere keyifli dakikalar geçirdi.

Koreografisini Julien Lestel'in yapmış olduğu; teknik performansın, ahengin ve heyecanın birleştirilerek bedenlerin akıcı bir şekilde zincirleme hareketleri gözler önüne serdiği Somewhere adlı eserin ardından Herman Schmerman Pas de deux adlı eser yer aldı. Koreograf William Forsythe'ın, klasik ve modern hareketleri karşılaştırıp, ara senkoplu caz ritimleri eşliğinde hazırladığı bu eserden sonra, Koreograf Lucinda Childs'ın John Adams'ın müziğinden esinlenerek koreografisini yapmış olduğu gecenin son eseri Tempo Vicino sahnedeydi. Müziğin, dansın ve dansçıların zaman ve mekân içerisinde birbirleriyle olan temaslarını, hareketlerinde uyum olmasına rağmen, dansçıların ortak temel olmadan mekân içerisinde hareketlerini anlatan bu son eserle Marsilya Devlet Balesi festivale unutulmaz izler bırakarak seyircilere veda etti.

Bilet satışları Biletix noktalarında devam eden 7. Bodrum Uluslararası Bale Festivali'ne ilgi yoğun biçimde devam ediyor. Bu gösteride de Bodrum Kalesini hınca hınç dolduran yerli ve yabancı sanatseverler, gösteri sonrasında Marsilya Devlet Balesini coşku dolu alkışlarla onurlandırdılar.