Masalların Masalı Sahnelendi

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nin Suda sahnesi, Yürüyen Merdiven ve Tülay Günal’ı “Çocuklar için Masalların Masalı” başlıklı performansla konuk etti.

Masalların Masalı Sahnelendi

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, yine çok özel bir performansa sahne oldu. Yürüyen Merdiven ve Tülay Günal’ın sahnelediği “Çocuklar için Masalların Masalı” adlı gösteri izleyenleri, tiyatro ve şiirin ötesinde bambaşka bir platforma taşıdı. Gümüşlük sahilindeki Festival merkezinde gerçekleşen gösteri Bodrumlu sanatseverlerin ve özellikle de küçük izleyicilerin ilgisiyle karşılandı.

ÇOCUKLAR İÇİN MASALLARIN MASALI

“Çocuklar için Masalların Masalı” adlı gösteri, usta oyuncu Tülay Günal ve Yiğit Özatalay- Mustafa Kemal Emirel davul-piyano ikilisinden oluşan Yürüyen Merdiven’i aynı sahnede buluşturdu. “Masalların Masalı”, adını Nâzım Hikmet’in aynı adlı şiirinden alıyordu. Proje, “Çocuklar için Caz” fikrinden yola çıkan, ama bu fikri tiyatro ve şiirle de harmanlayarak onun ötesine geçmeyi amaçlıyordu. İlk kez 2019’da İstanbul Caz Festivali’nde sahnelenen bu sıra dışı gösteri, çocukları Nâzım’dan Brecht’e, Aziz Nesin’den Eisler’e uzanan eğlenceli, etkileşimli, interaktif ve masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. 

GECENİN ÇOK ÖZEL KONUKLARI

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı bünyesinde lösemiliyi atlatmış 12 çocuk, gecenin konuğu oldu. Bodrum-Turgutreis LÖSEV Tatil Köyü'nde kamp yapan 12 çocuk, 10'ar günlük periodlarla müzik, drama, spor gibi çeşitli disiplinlerde eğitim alıyor ve çevre etkinliklere katılarak sosyalleşme imkânı buluyor. Bu kapsamda geceye konuk olan 12 LÖSEV’li çocuk, gösteriyi izleyerek gecenin keyfini çıkardı.