Mayr İle Seneye Daha Genç...

Bodrum Acıbadem Tıp Merkezi’nde görevli Dr. Hasan İnsel ile Diyetisyen Yeşim Özcan, “Mayr Metodu ile Seneye Daha Genç” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek.

Mayr İle Seneye Daha Genç...

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan İnsel ile Diyetisyen Yeşim Özcan, 18 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00–16.30 arasında düzenlenecek söyleşide Mayr Hekimliği ve Mayr diyeti üzerine değerli bilgiler aktaracak. 

Herkesi 18 Mayıs Cumartesi saat 15.00 ile 16.30 arasında Bodrum Acıbadem Tıp Merkezi'nde düzenlenecek söyleşiye davet eden İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan İnsel, şunları dile getirdi;

“Yıllardır kullandığımız bir laf vardır, 'Biz ne yersek oyuz’ diye. Aslında bunun biraz dışına çıkıyoruz. Biz ne yersek tabii oyuz ama asıl biz neyi sindirirsek oyuz. Yediklerimiz bizi yaşatır, sindirdiklerimiz ise bizi sağlıklı yaşatır. Şimdi ‘sindirimle genç kalmanın, uzun yaşamanın ne ilgisi var?’diyeceksiniz ama aslında birçok ilgisi var. Çünkü yediğimiz besinleri biz sindiremezsek, bunlardan gerekli faydayı alamıyoruz. Yerine göre bunlar bize ziyan veriyor. Bizim burada öğretmek istediklerimiz neyi yemek değil. Zaten bunu herkes kısmen biliyor. Nasıl yiyecek, nasıl çiğneyecek, nasıl yutacak, hangi saatlerde yiyecek? Biz, yeme tarzını öğreteceğiz. Bu da 'Mayr Hekimliği’ dediğimiz özel bir hekimlik dalının çok özel çalışmalarıdır. Yeme tarzını öğreteceğiz."

Diyetisyen Yeşim Özcan ise Mayr diyetinin yıllardır Avrupa’da uygulandığını ifade ederek şöyle konuştu;

"18 Mayıs Cumartesi günü Dr. Hasan İnsel ile birlikte ben de Mayr diyetini anlatacağım. Mayr diyeti, bir tedavi yöntemi değil ya da böyle kısıtlamalı bir diyet yöntemi değil. Son dönemde çıkan popüler bir diyet de değil. Aslında yıllardır Avrupa’da uygulanan bir diyet yöntemidir. Biz de Türkiye’de Dr. Hasan İnsel ile birlikte nasıl beslenmemiz gerektiğini, sindirimin iyileşmesi için daha rahat kilo vermek için veya yaşadığınız o tür problemler varsa hayat kalitenizin daha da artması için nasıl beslenmeniz gerektiğini anlatacağız. O yüzden herkesi Cumartesi günü saat 15.00'da Acıbadem Tıp Merkezi'ne bekliyoruz."

Söyleşiye katılım hakkında “0252 313 30 30” ve “0533 355 73 63” numaralı telefonlardan bilgi alınabilir.