Mazı’da Yol Kesme İddiasına Açıklama

Zafer Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mürsel Yüksel, Mazı bölgesinde Afganlıların yol kesip para istedikleri iddiasıyla ilgili araştırma yaptıklarını ifade ederek “Yol kesip para toplayanların, Gaziantep, Kilis, Hatay bölgelerinden iş bulma vaadiyle kamyonlara doldurulup getirilen, gece karanlığında Mazı dağlarına aç susuz parasız bir şekilde bırakılan Türk vatandaşları olduklarını öğrendik.” dedi.

Mazı’da Yol Kesme İddiasına Açıklama

Mumcular- Mazı yolu ve Çocuk Mezarlığı yol ayrımı mevkiilerinde kalabalık Afgan göçmenlerin bölge sakinlerinin araçlarını durdurup para istedikleri iddiasıyla ilgili araştırmak üzere Mazı bölgesinde çalışma yaptıklarını ifade eden Zafer Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mürsel Yüksel, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Vatandaşlarımızdan gelen, Mazı ve çevresinde Afganlıların yol kesip para topladıkları ihbarını araştırmak üzere, Zafer Partisi Bodrum İlce Teşkilatı Yönetim Kurulu mensupları olarak bölgeye gittik. Başta Mazı Muhtarlığı, vatandaşlar, bölge esnafları ve Mumcular Jandarma Komutanlığı ile görüşmeler yaptık. 

Mazı ve çevresinde yanan ormanları kesme çalışmalarının yapıldığını ve bölgede çok sayıda Afgan ve Suriyeli sığınmacı çalıştırıldığını tespit ettik ki, malum birçoğunun kimlikleri yok. Orman işiyle uğraşan Türk vatandaşları çok az iş alabiliyorlarmış. Bölge halkı, bu durumdan çok huzursuz olduklarını ve geceleri korku içinde yaşadıklarını anlattılar. Bazı sivil toplum kuruluşlarının geceleri çakarlı arabalarla devriye gezerek bölge halkına bir çeşit güvenlik sağlamaya çalıştıklarını öğrendik. Çakarlı arabaları gören sığınmacılar sağa sola kaçışıyorlarmış. 

Yol kesip para toplayanların ise Gaziantep, Kilis, Hatay bölgelerinden iş bulma vaadiyle kamyonlara doldurulup getirilen, gece karanlığında Mazı dağlarına aç susuz parasız bir şekilde bırakılan Türk vatandaşları olduklarını öğrendik. Bu olaylar birkaç defa tekrarlanmış. Zorda kalan vatandaşlarımız yol kesip yol parası dilenmişler. Üstleri başları perişan bir şekilde 25-30 kişilik grupların yol kestiğini gören vatandaşlarımız da onları Afgan ve Suriyeli sığınmacılar sanıp güvenlik güçlerimize haber vermişler. 

Sevgili vatandaşlar, öyle görünüyor ki, Zafer Partisi’nin "iktidara gelirsek sığınmacıları ülkelerine geri göndereceğiz" vaadinin tam tersini, sığınmacılar, çoğunluğu ele geçirdikleri şehirlerimizden Türkleri en batıya bir şekilde sürmeyi, atmayı çoktan eyleme geçirdikleri anlaşılıyor. Gaziantep, Kilis, Hatay gibi şehirlerimizde ekonomiyi ele geçiren sığınmacılar Türk nüfusu işsiz ve aç bırakarak, onları gasp ederek zaman içinde tamamını batıya sürecekleri sürdükleri gayet aleni ve aşikardır. Çok değil 20 yıl sonra Türklerin adını sanını bu topraklardan silebilirler. 

Türkiye’nin her bir tarafına dağılmış 13 milyondan fazla ve halen açık olan hudutlarımızdan akın akın gelen, ne idüğü belirsiz sığınmacı kılığındaki istilacıların vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini bozdukları, korku içinde yaşattıkları gayet açıktır. Onun içindir ki Zafer Partisi’nin bir an önce iktidara gelmesi, sığınmacıların istilacıların tamamını devlet gücüyle sağ salim ülkelerine geri göndermesi şarttır."