MEHMET KOCAİR KONUŞTU

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kocair, 28 Mart 2004 tarihinden beri sürdürdüğü...

MEHMET KOCAİR KONUŞTU
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kocair, 28 Mart 2004 tarihinden beri sürdürdüğü görevinden ayrıldı. Kocair, bugün Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan'la birlikte basın mensuplarının karşısındaydı.
Mehmet Kocair, basında çıkan 'İstifa etti' haberlerine cevap verdi. Kocair, 'Bu bir istifa değil, yapmakta olduğum görevin hafif değişikliği. Dilekçemde de bu kelimeyi kullanmadım. Sabah 08.30-17.30 arası burada olmak yerine, bundan sonra meclis üyesi olarak proje bazında ya da başkanın vereceği görevleri yerine getireceğim' dedi.
CHP Meclis Üyesi arkadaşlarının hepsinin başkan yardımcısı niteliğinde olduğunu söyleyen Mehmet Kocair, başkan yardımcılığını neden bıraktığını da şu sözlerle anlattı: 'Sorumlu olduğum kendi işlerim var. Çalışmak, ailesini geçindirmek zorunda olan bir insanım. Başkanla uzun süre konuşarak karar verdik. Görev tanımım değişti. Bundan sonra daha faydalı işler yapacağım.'
Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, Mehmet Kocair'in görevden ayrılmasıyla ilgili şunları söyledi: 'Üç ay önce bana bu düşüncesini söyledi, ben hayır dedim. Ama iş hayatı da önemli. İş hayatında yaşadığı olumsuzluklar etkili oldu ve ısrarla görevini bırakmak istedi. Bu bir istifa değil. Mehmet Kocair, belediye hizmetlerine devam edecek.'
Mazlum Ağan, Mehmet Kocair'in yerine kimin atanacağı sorusuna da cevap verdi ve 'Belki de boş tutacağız. Sabahtan akşama kadar belediyenin geleceği ve bugünkü sorunlarla uğraşmak gerçekten zor iş. Meclis üyesi arkadaşlarımın hepsinin iş hayatı var.'dedi.