MEHMET TOSUN, ZİYARETLERE GÜVERCİNLİK’TEN BAŞLADI

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun seçim çalışmalarına Bodrum’un...

MEHMET TOSUN, ZİYARETLERE GÜVERCİNLİK’TEN BAŞLADI
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun seçim çalışmalarına Bodrum’un giriş noktası Güvercinlik Mahallesi’nden başladı. Geçtiğimiz Pazartesi günü Bodrum Belediye Başkan adaylığını miting havasında açıklayan İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Yarımada'daki yenilenme ve değişimin Güvercinlik’ten başlayacağını söyledi.

Soğuk havaya rağmen Güvercinlik Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşen toplantıya Başkan Mehmet Tosun’un yanı sıra, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Belediye Meclis Üyesi Adayı Mehmet Onur Şahbaz, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Güvercinlik Mahalle Muhtarı Mehmet Gereme ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN MEHMET TOSUN; “GÜVERCİNLİK, BODRUM YARIMADASI’NIN VİTRİNİ”

“Bodrum Yarımadamıza gelen misafirlerimizin denizle ilk buluştuğu, Bodrumumuzun en güzel mahallerinden birisi olan Güvercinliğin güzel insanları, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum, hoş geldiniz, şeref verdiniz, iyi ki geldiniz” diyerek sözlerine başlayan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Biliyorsunuz, 31 Mart 2019 tarihinde Bodrum’un ve Güvercinlik’in kaderinin değişeceği yerel seçimler olacak. Biz de İYİ Parti çatısı altında öne çıkıp, adaylık açıklamamızı Pazartesi günü yaptık. Bugün de bu ilk ziyaretimizle, Bodrum’a, Bodrum Belediyesi’ne giden yolculuğumuzu Bodrum’un girişinden, Güvercinlik’ten başlatıyoruz. Bunun gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önceki seçim çalışmalarından şahsımı tanıyorsunuz, birlikte çalışmalar yaptık. 30 Mart 2014 tarihindeki seçim yarışını kaybettik, ancak sizlerin gönlündeki saygıyı, sevgiyi kaybetmedik ve her zaman irtibat halinde olduk. Güvercinlik Mahallemiz bizim için çok özel bir yer. Çünkü burası Bodrum’un vitrini konumunda. Yani Bodrum’a havaalanı veya karayoluyla gelen her vatandaşımız, Bodrum’u burada tanıyor. Onun için bizim açımızdan Güvercinlik Mahallesi büyük önem arz etmekte. Bodrum’un vitrini olan bu mahallemizi güzelleştireceğiz. Bodrum turizmine yakışan bir şekilde yeniden ele alacağız.”

GÜVERCİNLİK, İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİKLE BULUŞACAK

Güvercinlik Mahallesi’nde bugüne kadar yapılan çalışmalar için Bodrum Belediyesi’ne ve Mahalle Muhtarına teşekkür eden Başkan Mehmet Tosun; “Bugüne kadar burada Bodrum Belediyemiz aracılığıyla yapılan çalışmalar var, muhtarımızın yürüttüğü çalışmalar var. Bu çalışmalardan dolayı Bodrum Belediyemize ve muhtarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ancak eksiklikleri ve vatandaşlarımızdan gelen talepleri de göz önünde bulundurarak, onların bıraktığı yerden eksiklikleri tamamlayarak Güvercinlik’i güzelleştireceğiz. Özellikle şu anayolu yeniden düzenlememiz gerekiyor. Aydınlatması, çevre düzenlemesi, orta refüjü, bina cephe düzeltmeleri, sahilimizi yeniden sizlerin talepleri doğrultusunda, proje üretmek suretiyle ve hazırladığımız projeleri sizlerin görüşünüze sunmak ve onayınızı almak suretiyle hayata geçireceğiz. Hayallerimizi süsleyen Güvercinlik’i inşallah hep birlikte yeniden ele alıp, insanlarımızı kırıp dökmeden, insan odaklı belediyecilik hizmetleri ile buluşturacağız, Güvercinlik 31 Mart’tan sonra öncelikle iyi olacak yerlerden birisidir” dedi.

GÜVERCİNLİK HALKINI DENİZLE BULUŞTURACAĞIZ

Toplantıda Güvercinlikli bir hanımın; “Deniz dibimizde, ama denize girecek bir yerimiz dahi yok” demesi üzerine Başkan Mehmet Tosun; “Bodrum’un her tarafında olduğu gibi Güvercinlik’te de biz esasında denizin kenarında yaşıyoruz, ama denizden uzağız. Denizle bir türlü buluşamıyoruz. Sözümüzdür, Yarımada ve Güvercinlik’te yaşayan her vatandaşımızı, denizimizle buluşturacağız” dedi.

Toplantı sonrası Başkan Mehmet Tosun ve beraberindekiler gün boyu Güvercinlik Mahallesi’nde yer alan esnafları ziyaret ederek, sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini anlattılar.