Memleket ve TİP'te Bodrum Sürprizi

Memleket Partisi ve Türkiye İşçi Partisi (TİP), 28’inci dönem milletvekilliği seçimleri için Bodrum'dan 2 ismi ilk sıraya yerleştirdi. Memleket Partisi, Turgutreis Belediyesi Eski Başkanlarından Mehmet Dinçberk'in oğlu Süleyman Dinçberk'i, TİP de Bodrum'da yaşayan ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ'u Muğla listelerinin 1. sırasından aday gösterdi.

Memleket ve TİP'te Bodrum Sürprizi

Memleket Partisi Bodrum İlçe Başkanı M. Ozan Özgür ve ilçe teşkilatının yoğun çalışması ile genel merkez ve parti meclisinin Bodrum’dan gelen talebe duyarsız kalmaması sonucunda; Memleket Partisi yöneticileri, Bodrumlu bir ismi birinci sıraya yazdı. Uzun yıllardır Bodrum siyaset hayatında aktif olan Süleyman Dinçberk, Memleket Partisi Muğla Milletvekili Aday listesinin başında yerini aldı.

Süleyman Dinçberk’in 1’inci sırada yer aldığı listede; 2’inci sırada İbrahim Şimşek, 3’üncü sırada Canan Karaosmanoğlu, 4’üncü sırada Osman Kurtuluş, 5’inci sırada Buse Tokaç, 6’ıncı sırada Ümit İftar ve 7’inci sırada Subutay Akça yer aldı.

Bodrum İlçe Başkanı Ozan Özgür yaptığı açıklamada, "Memleketimizin gelişmesi ve Bodrum'un hak ettiği değeri görmesi için başlattığımız hareket birer birer meyvelerini veriyor. Birlikte siyaset yaptığımız yol arkadaşımız Süleyman Dinçberk, Memleket Partisi Muğla Milletvekili Aday listesinin 1. sırasında yer aldı. Atatürk ilke ve inkılaplarını kendimize düstur edinmiş gençler olarak, Bodrum'un ve ülkemizin gelişimi için çalışmaya söz veriyoruz" dedi.

Muğla’nın ilçeleri arasında; en kalabalık, ekonomik açıdan en üretken ve turizm açısından en güçlü markalarından biri olan Bodrum’un, 32 yıldır Ankara’da temsil edilememesinden dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getiren Ozan Özgür, “Sivil toplum örgütlerini ziyaretlerimizde Bodrum'un 1’inci sırada bir milletvekili adayını hak ettiğini söylemiş, bunun sözünü vermiştik. Genel Merkezimizle gerekli görüşmeleri yaptık ve onları ikna ettik. Muğla Milletvekili Aday listesinde 1’inci sıraya Bodrum’dan güçlü bir ismin yazılmasını sağladık. Sözümüzü tuttuk. Şimdi sivil toplum örgütlerimizin ve değerli Bodrum halkımızın destekleriyle Bodrum’un Milletvekilini Ankara’ya göndermek istiyoruz.” dedi.

Bodrum’un 32 yıllık hayalinin doğru ve güçlü bir milletvekili adayı ile gerçekleşeceğine inandığının altını çizen Ozan Özgür, “Süleyman Dinçberk; gençliği, uzun yıllara dayanan siyasi tecrübesi, turizm ve tarım sektöründe aktif olması sebebiyle Muğla ve Bodrum halkını mecliste gerektiği gibi temsil edecek güçlü bir isimdir.” dedi. 

Süleyman Dinçberk Kimdir?

1982 İzmir doğumludur. Aslen Bodrumlu olan Dinçberk, 1993 yılında Turgutreis Zeyyat Mandalinci İlkokulu'nu, 1996 yılında Bodrum Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu'nu, 1999 yılında ise İzmir Özel Fatih Lisesi'ni bitirmiştir.

2007 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nden mezun olmuştur.

Turgutreis Belediyesi Eski Başkanlarından Mehmet Dinçberk'in oğlu Süleyman Dinçberk; Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe örgütünde sırasıyla Turgutreis Belde Gençlik Kolları Başkanlığı ve iki dönem CHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Dinçberk, Memleket Partisi’nde Parti Meclis Üyesi olarak siyasi kariyerini devam ettirmektedir.

Bodrum'da turizm ve tarım sektöründe çalışmakta olan Süleyman Dinçberk, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

TİP'TE İLK SIRADA MEHMET ASLANTUĞ VAR

Öte yandan yaşamının önemli bir kısmını Bodrum'da geçiren ünlü sanatçı Mehmet Aslantuğ da, Türkiye İşçi Partisi (TİP) tarafından Muğla birinci sıra milletvekili adayı olarak gösterildi.

Aslantuğ, 28. dönem milletvekili seçimleri için TİP'ten gelen milletvekili adaylık teklifini kabul etmişti. TİP tarafından YSK'ya teslim edilen milletvekili listesinde Mehmet Aslantuğ birinci sıra Muğla Milletvekili adayı gösterildi.   

Ünlü sanatçının TİP'ten gelen adaylık teklifini kabul etmesine ilk destek kendi gibi oyuncu olan 27 yıllık eşi Arzum Onan'dan gelmişti. Arzum Onan eşinin adaylığı ile ilgili olarak kendisine ait sosyal medya hesabından verdiği mesajda "Bugüne kadar yaptıkların, söylediklerin yapacaklarının söyleyeceklerinin teminatıdır. Her zaman yanındayız, yanında olacağız. Seninle her zaman gurur duyduk, duyacağız" ifadelerini kullanmıştı.

TİP'in Muğla milletvekili sıralama listesi ise şu isimlerden oluştu:

"Mehmet Aslantuğ, Neşe Tuncer Güngüt, Osman Gülgün, Mehmet Yapıcı, Yağmur Özgür Güven, Füsun Ünlüsoy ve Neşet Karadağ."  

Muğla'da yarışacak bir başka parti olan Yeşil Sol Parti ise 1. sırasında Hasan Yıldırım'ı aday gösterdi.