Meraya Yapılan Kaçaklar Yıkıldı

Bodrum’da mera alanına yapılıp, yapı kayıt belgesi alınarak sahiplenilmeye çalışılan arazideki kaçak yapı ve eklentileri, jandarma ekiplerinin güvenlik önlemleri altında yıkıldı.

Meraya Yapılan Kaçaklar Yıkıldı

Gölköy–Gündoğan yolu üzerindeki mera alanına İ.D. adlı şahıs tarafından kaçak bir ev ile teras, ayrı bir tuvalet, depo, müştemilat gibi eklentiler yapıldı. Ayrıca binanın çevresine bahçe düzenlemesi de yapılıp, kamusal alanda inşa edilen kaçak yapılar için yapı kayıt belgesi de alındı. 

Kaçak yapılar ile ilgili alınan yapı kayıt belgesi iptal edilip yasal süreç tamamlandıktan sonra bölgede yıkım çalışması başlatıldı. Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan yıkım esnasında jandarma tarafından da çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Bölge sakinleri ise yaptıkları açıklamada “Gündoğan Belediyesi döneminde bu şahsa arılarını koyabilmesi için geçici izin verilmiş. Adam da zamanla buraya bu binaları yapmış. İmar affından sonra da yapı kayıt belgesi almış. Şikayetimizin ardından Bodrum Kaymakamlığı harekete geçti ve kamusal alanın işgali sona erdirildi.” diye konuştular.