MHP’ye Çağrı; Düğün Salonunu Boşaltın

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, MHP Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Ramazan ayında iftar programları için kiralanan belediyeye ait Mumcular Düğün Salonu'nun, belediyeye teslim edilmeyerek seçim ofisi olarak kullanılmasına tepki göstererek, binayı tahliye etme çağrısında bulundu. Başkan Aras, binanın boşaltılmaması durumunda hem hukuki hem de eylemsel olarak gerekeni yapacaklarını dile getirdi.

MHP’ye Çağrı; Düğün Salonunu Boşaltın

Bodrum Belediye Başkanı Aras, Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı’nın Mumcular Mahallesi’ndeki düğün salonu olarak da hizmet veren çok amaçlı salonu Ramazan Ayı boyunca iftar programlarında kullanılmak üzere belediyeden talep ettiğini, kendilerinin de Ramazan Ayı içerisinde, haftada bir gün iftar programı düzenlemeleri için onay verdiğini söyledi. 

Ramazan Ayı sonunda binanın boşaltılmaması üzerine MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak’ı aradığını, hüküm ve tasarrufu Bodrum Belediyesi’ne ait olan binanın boşaltılmasını kendisine ilettiğini söyleyen Başkan Ahmet Aras, yapılan tüm görüşmelere rağmen binanın boşaltılmaması üzerine konu ile ilgili olarak hem MHP Bodrum İlçe Başkanlığı’na ve Genel Merkezine, hem de Bodrum Kaymakamlığı’na yazı yazılarak binanın bir an önce boşaltılmasının talep edildiğini dile getirdi. 

MHP’nin üst yönetimi ile de iletişime geçerek amacı ve süresi dışında kullanılmak istenen salonun terk edilmesi konusunu ilettiğini ifade eden Başkan Aras, yaptığı açıklamada ile tepkisini dile getirdi. 

“Bu salon, belediyenin düğün salonu. Kadınların, çocukların kursları için kullanılıyor. Tiyatrolar için, halkoyunları için kullanılıyor. Burayı boşaltmadılar, hatta kendi bayraklarını da asarak burayı seçim ofisi yapmaya çalıştılar. Onlar burayı maliklerinden kiraladıklarını söylüyorlar ama buranın bir maliki yok. Eski bir kooperatife ait ancak belediye üzerine düğün salonu yapmış ve belediyenin hüküm ve tasarrufu altında. Zaten imar planlarında belediye hizmet alanı. Burası yıllardır belediye düğün salonu olarak kullanılan bir yer. Buna rağmen MHP İlçe Teşkilatı ve başkanının yaptığı bu hareket büyük bir rahatsızlığa yol açtı. Ben Tayyar Şafak’a ‘şu anda seçim atmosferindeyiz, böyle bir gerginliği Bodrum kaldırmaz. İstiyorsanız ben sonuna kadar giderim problem değil ama siz bunu yaparsanız zarar görürsünüz siz de’ diye ifade ettim. Anlamak istemedi.” dedi.

“BURADA BİR ÇÖKME HAREKATI VAR”

MHP’nin üst yönetimi ile de irtibata geçtiğini dile getiren Aras, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bunun üzerine MHP üst yönetiminden Celal Adan’ı aradım. Mehmet Haberal’ı aradım. Onlara da ‘burada bir çökme harekatı var ve siz böyle bir şeye izin vermezsiniz, biliyorum. Lütfen bana destek olun, yardımcı olun. Bunları buradan tahliye edelim’ dedim ancak bir henüz bir haber çıkmadı. Kamuoyunda da iş iyice rahatsızlık yaratmaya başladı. 1960’larda kurulan MHP’yi bu duruma düşüren ilçe yöneticileri varsa o büyük kuruluşa karşı utansınlar. Bunlar da 20 yıldır başımızdaki iktidarın bir parçası, ülkeye nasıl çöktülerse herhalde Bodrum’daki mekanlara da çökmeye çalışıyorlar. Biz böyle bir şeye kesinlikle izin vermeyiz. Bir an önce burayı terk etsinler. Kamuya mal olmuş mülkler, siyasi partinin seçim ofisi, seçim mecrası olarak kullanılamaz. Bir an önce orayı boşaltsınlar, boşaltmadıkları takdirde biz gerekli yasal girişimlerimizi yaptık, en büyük zararı kendileri görecektir. Çünkü Bodrum halkı bu konuda çok hassastır. Böyle oldu bittilere gelmez, hele mafyavari yöntemleri hiç kaldırmaz.” dedi.

“HEM HUKUKİ HEM DE EYLEMSEL OLARAK GEREKENİ YAPACAĞIZ”

Hem hukuki hem de eylemsel olarak gerekeni yapacaklarını dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Biz de üzerimize düşen hukuki ne varsa ya da eylemsel boyutta her konuda gerekeni yapacağız. Gerekirse o binanın önünden açıklama da yaparım. Her türlü hakkımız hukukumu kullanırım ve Mumcular halkının bu rahatsızlığını hep beraber gideririz. Eğer orada büyük bir halk kitlesi istemiyorlarsa, eğer orada bir olay olsun istemiyorlarsa, bir gerginlik olsun istemiyorlarsa orayı güzellikle boşaltsınlar. Aksi takdirde bu gerginliği yaratacak orada bizler de olacağız. Onların oldu bittisine karşı, çökme harekatına karşı, mafyavari yöntemlerine karşı biz de gereken hakkımızı tabi ki kullanacağız. Bodrum sahipsiz değil. Bunu da böyle bilsinler.” şeklinde konuştu.
 
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE ÇAĞRI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de çağrı yapan Aras, “Sayın Genel Başkanım. Lütfen bu arkadaşları uyarın. Kamunun malı olan, belediye düğün salonu olarak kullanılan bu mekanı Bodrum İlçe Teşkilatı boşaltsın. Boşaltmadığı takdirde biz de haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Türkiye’nin önemli bir seçime gittiği bugünlerde, Cumhuriyet’in 100. yılında bu gerginliğin yaratılmasına siz izin vermeyiniz. Ben belediye yönetimi olarak tüm siyasi partilere, görüşlere saygılı davranmaya çalışıyorum ki bunu Bodrum kamuoyu çok iyi bilir. İlişkilerimiz sevgi, saygı ve adalet çerçevesindedir. Bunu örselemek isteyen yerel temsilcileriniz varsa bunu da uyarın. Bu konuya bir son verilmesini sağlayın. Ben eminim ki MHP’nin genel merkezi bu konuda doğru kararı alacaktır ve kendisine seçim öncesi zarar veren bu oluşuma, oldu bittiye karşı gerekeni yapacaktır ve oranın boşaltılmasını sağlayacaktır.” diye konuştu.