MİLAS BELEDİYESİ’NE HACİZ ŞOKU

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Milas Belediyesi bünyesinde yapılan tüm...

MİLAS BELEDİYESİ’NE HACİZ ŞOKU
Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Milas Belediyesi bünyesinde yapılan tüm ihaleleri durdurduğunu ve belediyeye mazbatasını aldığı gün bir milyon TL'lik haciz geldiğini söyledi.
Milas Belediyesi Meclisi yeni dönem ilk toplantısını Milas Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda yaptı. Düzenlenen toplantıda ilk olarak belediye başkanlığı vekilleri, encümen üyelikleri, imar, plan bütçe komisyonu gibi görevlerde yer alacak isimler belirlendi. Toplantının sonunda bir açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, yapılacak tüm ihaleleri durdurduğunu belirtirken, belediyeye haciz geldiğini açıkladı.
Belediye Başkanı Tokat şunları söyledi:
''Göreve geldiğimiz andan itibaren Milas Belediyesi'nin personel açısından, ihaleler açısından bir genel inceleme, bilgilenme çalışması içerisindeyiz. Önce bir fotoğraf çekeceğiz ve durumu tespit edeceğiz. Şeffaflık anlayışı çerçevesinde halkımızla ve basınımızla bu hususları önümüzdeki günlerde açıklayacağım. İncelememiz tam olarak bitmeden bir basın toplantısı yapmayı düşünmüyorum. Bu gün bulabildiğim maddelerle ilgili mecliste bazı bilgilendirmemelerde bulundum. Bu çalışmaları yaptığımız süre içerisinde ödemeleri ve ihaleleri de durdurduk. Bazı işleri de bir haftalık askıya almamız söz konusu. Durum tespiti yapıldıktan sonra mutat çalışma düzenine dönülecek. Kadromu tanımadan belediyenin imkanlarını tam olarak tanımadan, belediyenin durumunu tam olarak ortaya çıkarmadan bulanık suya dalar gibi bir çalışma bizden beklenmemeli.''
Belediye başkanlığı için mazbatayı aldığını Milas Belediyesi'ne haciz geldiğini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ''SSK'dan bir milyon TL haciz yazısı geldi. Daha koltuğa oturmadan böyle bir yazının gelmesi bizim için sürpriz oldu'' dedi.
Öte yandan Milas Belediyesi bünyesinde iki yıllık süreçte belediye başkan vekilliğine İlknur Öner ve Erol Çalık seçilirken, meclis katipliğine Şakir Özdemir ve Ali Faik Tuna, encümen üyeliklerine Mehmet Mat ve Seyfi Sağlıcak seçildi.