Milas, Birkaç Aya Doğalgaza Kavuşuyor

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz yazılı açıklama yaparak, Muğla’nın ilçelerine doğalgaz verilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Milas, Birkaç Aya Doğalgaza Kavuşuyor

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mete ve Otgöz yaptığı açıklamada altyapı çalışmalarının son aşamaya geldiği Milas'a Eylül-Ekim aylarında doğalgaz verilmeye başlanacağını ifade ederek şu bilgilere yer verdi;

"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Alparslan Bayraktar ile Muğla’ya doğalgaz verilmesi için görüşmelerimiz devam ediyor. Enerji Bakanımızın ilgi ve destekleri ile Milas ilçemize Eylül-Ekim aylarında doğalgaz verilmeye başlanacak. Daha önce, Menteşe Merkez, Yatağan, Kavaklıdere ilçelerimize doğalgaz verilmeye başlanmıştı. Milas’a doğalgaz verilmesi için çalışmalar hızla devam ediyor.

Milas’ta alt yapı çalışmaları devam eden doğalgaz temini işlemlerinde son aşamaya gelindi. Ağustos ayında doğalgaz abonelikleri başlayacak. Tesisatı tamamlanan konutlara doğalgaz verilecek. Milas ilçesinde Cumhuriyet, Beçin (Mutluca), Emek, İsmetpaşa, Hayıtlı mahallelerinde çalışmalar yapıldı. Toplamda 1.630 adet binaya gaz bağlantısı yapıldı. Yeni bağlantılar ile yaklaşık 10.000 konuta gaz arzı sunulacak.

Daha önce de Fethiye, Seydikemer, Ortaca ve Dalaman ilçelerine doğal gaz bağlanması için önemli bir imza daha atılmıştı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile ilçelerimize doğalgaz bağlanması hız kazandı. Cumhurbaşkanlığı kararı ile doğalgaz hattı güzergahında, altyapı, proje ve kamulaştırma çalışmalarına başlandı. 2025-2027 yılları arasında ilçelerimize doğalgaz verilmesi planlanmaktadır. Diğer ilçelerimize verilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Muğla’mıza ilgi ve destekleri için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanınız Sayın Alparslan Bayraktar’a ve başarılı çalışmalarından dolayı doğalgaz dağıtım firması Akmercan’a teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.