Milas'ı Kırmızı Alarma Geçiren Başvuru!

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde dün yaşanan olay, koronavirüste kırmızı alarm verilmesine neden oldu.

Milas'ı Kırmızı Alarma Geçiren Başvuru!

Mersin iline sevkiyat gerçekleştirdikten sonra yüksek ateş ve öksürük şikâyetiyle 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi aciline başvuran bir TIR şoföründe, yüksek oranda koronavirüs semptomları görülmesine üzerine hasta tedbir amacıyla Muğla’ya sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre; Mersin iline bir sevkiyat gerçekleştiren 28 yaşındaki TIR şoförü A.Ç., Milas’a geldikten sonra yüksek ateş ve kuru öksürük sebebiyle 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne başvurdu. Akciğer filmi ve tomografisi çekildikten sonra ciddi oranda koronavirüs semptomları gözlenen hasta, özel önlemlerle acil servisten çıkarılarak ambulansla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 112 ekiplerinin aldıkları önlemlerin ardından sedyeyle götürülmesi beklenen hasta yürüyerek kontrol altında ambulansa gelerek sevki gerçekleşti.

Karantinaya alınan hastanın test sonuçlarının beklendiği, sonucun ise 72 saat içerisinde belli olacağı öğrenildi.

Hasta sevkinin ardından, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde detaylı dezenfekte işlemi yapıldı ve acil bir süre sonra yeniden hizmete açıldı.

Öte yandan Milas halkının, koronavirüsle mücadele noktasında ilgili tüm kişisel tedbirleri almaları, önlemlere ve tavsiyelere uyarak, evde kalmaya özen göstermeleri istendi.

 

Kaynak: Haber Milas ve Günaydın Milas