MİLAS'I SARSAN CİNSEL İSTİSMAR!..

Milas’ta yaşanan cinsel istismar olayında, 16 yaşındaki ağabeyinin istismarına uğradığı...

MİLAS'I SARSAN CİNSEL İSTİSMAR!..
Milas’ta yaşanan cinsel istismar olayında, 16 yaşındaki ağabeyinin istismarına uğradığı iddia edilen 13 yaşındaki kız çocuğunun 8 haftalık hamile olduğu öğrenildi. Kızın ağabeyi, gözaltına alındı.

Milas’ta akıllara durgunluk veren cinsel istismar olayı, herkesi şok etti. Edinilen bilgiye ve iddiaya göre; karın ağrısı şikâyetiyle hastaneye başvuran 13 yaşındaki kız çocuğu S.T.’nin muayene sonucu hamile olduğu belirlendi.

Hastane yetkililerin bilgi vermesiyle savcılık ve güvenlik güçleri harekete geçti. Olayla ilgili başlatılan soruşturma neticesinde; S.T’nin öz ağabeyi olan O.T. gözaltına alındı. Cinsel istismara uğradıktan sonra ağabeyinden 8 haftalık hamile kaldığı öğrenilen S.T.’nin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından korumaya alınması bekleniyor.

TECAVÜZCÜ AĞABEY TUTUKLANDI, SAVCILIK KARARIYLA KÜRTAJ YAPILACAK

Küçük kıza tecavüz ederek hamile bıraktığı iddiasıyla gözaltına alınan 16 yaşındaki ağabeyi tutuklandı.

S.T.'nin savcılık kararı ve ailenin rızasıyla bebeğinin alınması için sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinin denetiminde kontrol altına alındığı ve bir devlet hastanesinde kürtaj yapılarak çocuğunun alınmasına karar verildiği belirtildi.

Olayın ardından S.T.'nin anne ve babanın ise Milas'ı terk ettiği, başka bir ildeki yakınlarının yanına gittiği belirtildi.