MİLAS'TA DENETİMLER ARTTI

Göreve geldiği günden sonra ilçede yapacakları çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendiren...

MİLAS'TA DENETİMLER ARTTI
Göreve geldiği günden sonra ilçede yapacakları çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendiren İlçe Emniyet Müdürü Abidin Yenilmez, yaptığı açıklamalarda birçok vatandaşın rahatsız olduğu konuların başında gelen Motosikletlerle ilgili çalışmalara önem vereceklerini belirtmişti.
İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler denetimlere başlamadan önce yazılı olarak bir açıklama yayımlayarak, denetimlerin yapılacağını ve bu anlamda evrakları eksik olan, motosikleti tescilsiz olan vatandaşları uyarmıştı. Uzun bir süredir motosiklet sürücülerine gerekli uyarılarda bulunulmasına rağmen, yapılan denetlemelerde durdurulan birçok motosikletin evraklarının eksik çıktığı gözlendi. Sürücülere gerekli olan yasal işlemler yapıldı.
Anadolu Lisesi önünde bulunan kavşakta yapılan denetlemelerde 20 civarında motosiklet Emniyet Müdürlüğüne çekilirken, motosiklet sürücüleri hakkında yasal işlemler yapıldı. Yapılan çalışmaları bizzat denetleyen İlçe Emniyet Müdürü Abidin Yenilmez, yasal olarak yerine getirilmesi zorunlu olan yükümlülüklerini yerine getirmeyen herkes hakkında gerekli olan işlemlerin yapılmasının talimatını verdiklerini belirtti.
Motosikletleri alınan birçok vatandaş cep telefonlarına sarılarak yakınlarını ararken, bazı vatandaşlar ise telefonla aradıkları kişilerle Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan görevlileri görüştürmeye kalktı. Bu tarzda girişimlerde bulunan vatandaşların çabaları sonuç vermezken, Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan uygulamaların devam edeceği bildirildi.