MİLAS'TA KÖYLÜLERDEN SU PROTESTOSU

köylüler, Akgedik Barajı'nın evlerine yaklaşık 50 metre mesafede olmasına rağmen...

MİLAS'TA KÖYLÜLERDEN SU PROTESTOSU
köylüler, Akgedik Barajı'nın evlerine yaklaşık 50 metre mesafede olmasına rağmen su sıkıntısı çektikleri iddiasıyla protestoda bulundu.

30 haneli Dere Mahallesi'nde yaşayan yaklaşık 80 kişi, yıllardır su sıkıntısı çektiklerini belirterek, ellerinde bidon ve kovalarla eylem yaptı ve yetkililerin kendilerine yardımcı olmasını istedi.

Köylülerden İsmail Çelik, yaptığı açıklamada, evlerinin üst kısmındaki dağdan çıkan kaynak suyunu kendi imkanlarıyla boru döşeyerek evinin önüne getirdiğini ancak yaz aylarında havaların ısınmasıyla suyun kesildiğini kaydetti.

Muhammet Taş ise yıllardır yaşadıkları sıkıntıların bitmek bilmediğini ifade ederek, şunları söyledi:

''Köyümüze bir yıl önce Devlet Su İşleri tarafından kuyu kazıldı. Ancak şu ana kadar hiçbir çalışma yapılmadı. 30 hane susuzluktan mağduruz. Barajın dibinde olmamıza rağmen sadece meyve ağaçlarını sulamak için su alabildik. Şebeke suyumuz yok. Sorunumuzun kısa zamandan giderilmesini istiyoruz.''

Evinde çamaşır makinesi olmasına rağmen kullanamadığını söyleyen Ümmühan Taş da içme suyunu Milas'tan taşıtlarla getirdiklerine dikkati çekerek, ''Çamaşırlarımızı getirdiğimiz suyla elimizde yıkıyoruz. Çamaşır makinemiz var ancak kullanamıyoruz'' diye konuştu.