MİLAS'TA ŞEHİT ACISI

MİLAS'LI ER SABAHATTİN DERİN ŞEHİT OLDU Bu sabah saat 09:20 sıralarında Hakkari'nin...

MİLAS'TA ŞEHİT ACISI
MİLAS'LI ER SABAHATTİN DERİN ŞEHİT OLDU
Bu sabah saat 09:20 sıralarında Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri birliğe teröristlerce saldırı düzenlendi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince askeri birliğe düzenlenen saldırıda, ilk belirlemelere göre 8 asker şehit oldu,14 terörist ise öldürüldü.

Irak sınırındaki Şemdinli'ye bağlı Tekeli, Günyazı ve Ortaklar köyleri arasındaki Gediktepe Mevkisi'nde bulunan askeri birliğe, terör örgütü PKK üyelerince saldırı düzenlendi.Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre 8 asker şehit oldu. Gün içerisinde yapılan açıklamada şehit sayısının 10'a yükseldiği bildirildi, 12 askerin de yaralandığı öğrenildi.

Yaralı askerlerin, Şemdinli Devlet Hastanesi ile Hakkari Asker Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındığı bildirildi.Saldırının ardından bölgeye çok sayıda takviye kuvvet gönderildiği bildiriliyor.Bu arada saldırıda Şehit olan erlerden biri olan Sabahattin Derin'in Milas'ta oturduğu öğrenildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen terörist saldırıda şehit düşen askerlerden Sabahattin Derin'in  Milas'taki baba ocağında büyük üzüntü yaşanıyor.Piyade Er Sabahattin Derin'in (23) Milas'ın İsmet Paşa Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haberi Milas İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Yüzbaşı Cemal İyigün verdi.

Oğlunun şehit olduğu haberinin ardından fenalaşan anne Melek Derin'e sağlık görevlileri müdahale etti. Olayın duyulmasının ardından Muğla ve çevre ilçelerden vatandaşlar ve çok sayıda askeri personel, şehidin ailesine baş sağlığı dileğinde bulunmak için Milas'a geldi.

Şehidin babasının, şehir dışında bulunduğu için oğlunun şehit olduğunu henüz bilmediği öğrenildi. Bu arada, şehit askerin evine ve evin bulunduğu sokağa Türk Bayrakları asıldı.