Milas'ta Sokak Hayvanları İçin Büyük Proje

Yaklaşık yirmi dönüm arazi üzerine kurulacak yedi yüz elli hayvan kapasiteli Geçici Hayvan Barınağı ve Bakım Evi’nin yapımına son kontrollerin ardından en kısa sürede başlanacak.

Milas'ta Sokak Hayvanları İçin Büyük Proje

Milas'ta, hayvanlar için doğal yaşam hizmeti sunacak Geçici Hayvan Barınağı ve Bakım Evi’nin proje çalışmaları tamamlandı. Son kontrollerin ardından en kısa sürede yapımına başlanacağı açıklanan proje, yapım aşamalarının tamamlanmasıyla birlikte 20 bin metrekare arazi üzerine kurulmuş büyük bir kompleks olarak hizmet verecek.

Toplam 3 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak Geçici Hayvan Barınağı ve Bakım Evi; yüz hayvan kapasiteli kedi köpek parkı, yüz hayvan kapasiteli doğal yaşam parkı, çocuk parkı, otuz hayvan kapasiteli hayvan sahiplendirme alanı gibi birçok fonksiyonel üniteyi de içerisinde barındıracak. 

Ülkemiz genelinde ilçe belediyesi tarafından yönetilecek en büyük hayvan barınağı olma unvanına sahip yedi yüz elli hayvan kapasiteli yeni hayvan barınağı projesi hakkında bilgi veren Başkan Tokat, şunları söyledi:

“Hayvan Barınağı ve Geçici Bakım Evi Projesi’nde, Hazine’den tahsis işleminin çok uzaması nedeniyle gecikme yaşanmıştır. Yaşanan tüm bu gecikmelere rağmen projenin en kısa süre içerisinde uygulamasına başlamak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Yeni barınak projemiz; içerisinde uyuz parazit ünitesi, kırık-çıkık ünitesi, tehlikeli hayvan kısmı, yaşlı-güçten düşmüş hayvan kısmı, yavrulu anne köpek bakım alanı, ilk müşahede ve karantina birimleri, yavrulu anne kedi kısmı, kedi operasyon birimi, hayvan sahiplendirme kısmı, ameliyat sonrası bakım, köpek parkı, kedi parkı, doğal yaşam parkı ve hayvan mezarlığının bulunduğu yedi yüz elli hayvan kapasiteli büyük bir hayvan hastanesi işlevi görecektir.”