MİMAR VE MÜHENDİSLER BODRUM’DAN YOLA ÇIKTI…

TMMOB “Ülkemize, Halkımıza Ve Mesleğimize Sahip Çıkıyor, Ankara Yürüyüşümüzü Başlatıyoruz”...

MİMAR VE MÜHENDİSLER BODRUM’DAN YOLA ÇIKTI…
TMMOB “Ülkemize, Halkımıza Ve Mesleğimize Sahip Çıkıyor, Ankara Yürüyüşümüzü Başlatıyoruz” sloganı ile eş zamanlı olarak Türkiye’deki tüm şube ve temsilciliklerinden Ankara’ya doğru Yola çıktı. Ege’de ilk adım Bodrum’dan atıldı.

Bodrum’a bağlı mimar ve mühendisler ile birlikte Muğla ve İzmir’den de gelen mimar ve mühendisler Bodrum Denizciler Derneği önünde bir araya geldi. TMMOB’a bağlı yaklaşık 100 mimar ve mühendis Bodrum Belediye meydanına kadar çeşitli sloganlar atarak yürüdü. Torba yasaya ve taşeronlaşmaya karşı sloganlar atan mimar ve mühendisler Ak Parti Hükümeti aleyhine de çeşitli sloganlar attılar.

Bodrum Belediye meydanına gelen TMMOB üyesi mimar ve mühendis adına basın açıklamasını Bodrum İKK Sekreteri Şahabettin Doğan okudu. İktidarın TMMOB ve bağlı odaları torba yasası ile yok ederek yeniden dizayn edeceğini iddia eden mimar ve mühendisler basın açıklamasının ardından Bodrum otogarına kadar sessizce yürüdüler.

Milas ve Muğla’da da benzer toplantılar ve basın açıklamalarının yapılacağı bilgisi verilirken, 14 Şubat günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan TMMOB Olağanüstü Genel Kurulu’nda buluşulacak.