Minik Şairler Ödüllerini Aldı

Kadıkalesi Saadet Canbaz İlkokulu 2,3 ve 4.sınıf öğrencileri arasında düzenlenen “Su Tasarrufu” konulu ödüllü şiir yarışmasının kazananları belli oldu.

Minik Şairler Ödüllerini Aldı

Dünya Su Günü ve aynı zamanda Dünya Çocuk Şiirleri Günü çerçevesinde Yasmin Bodrum Resort Together Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ekibi Üyelerinin geliştirdiği proje kapsamında düzenlenen yarışmaya ilgi yoğundu.

Başvuruda bulunan minik şairlerin şiirleri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Seçici Kurul Başkanı Doç. Dr. Nagehan Uçan Eke, Dr. Öğr. Üyesi Gizem Ece Gönül, Dr. Öğr. Üyesi Fahri Kaplan ve Pırıltı Danışmanlık’ tan Uzman Pedagog Serpil Sökmen’ den oluşan jüri tarafından değerlendirildi.Bugün Kadıkalesi Saadet Canbaz İlkokulu’nda Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, Şube Müdürü Naim Uğur, Yasmin Bodrum Resort Together ekibini temsilen Kalite Müdürü Özlem Arda, okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve velilerin bir araya geldikleri törenle yarışmada dereceye giren öğrenciler hediye çeki ve başarı sertifikasından oluşan ödüllerini aldı.

Yarışmanın 1'incisi “Susuz Kalmak” adlı şiiri ile 4/A sınıfından Almina Keskin olurken ödülünü Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal’ın elinden aldı.

Yarışmanın 2'ncisi “Geleceğin İçin Su” adlı şiiri ile 4/A sınıfından Tuba Yamık ödülünü Okul Müdürü Harun Güner’den aldı. Yarışmanın 3'ncüsü “Su Damlası” adlı şiiri ile 3/A sınıfından Ayça Şahin ödülünü Yasmin Bodrum Resort Kalite Müdürü Özlem Arda’dan, yarışmanın 4'üncüsü(Mansiyon) “Su Tasarrufu” adlı şiiri ile 3/A sınıfından Nazlı Arapoğlu ödülünü Şube Müdürü Naim Uğur’ un elinden aldı.

Sunuculuğunu okul öğretmenlerinden Bayram Demir’ in yaptığı törende sınıf öğretmeni Bağdagül Yıldırım’ın “Suyun Önemi ve Su Tasarrufu” içerikli konuşmasının ardından Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal da törene katılanlara günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmadan sonra su ikramında bulundu. Ödül töreni sonrası 1. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri Ayşe Poyraz’ın yönetiminde gerçekleştirdikleri “Su Şarkısı” müzikli gösterisiyle törene renk katarken su tasarrufuna bir kez daha dikkat çekti.