MİNİKLER YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI…

Konacık’ta faaliyet gösteren Gelişim Kreş ve Bakımevinde 12-18 Aralık tarihlerinde...

MİNİKLER YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI…
Konacık’ta faaliyet gösteren Gelişim Kreş ve Bakımevinde 12-18 Aralık tarihlerinde kutlanan “Yerli malı haftası” nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe okulda eğitim gören minikler ve bazı veliler katıldı. Çocuklara yerli malı nedir, neden yerli malı haftası kutlanır gibi konularda öğretmenleri tarafından bilgiler verildi.

Bazı minikler ise yerli malı haftası nedeniyle yazdıkları şiirleri okurken, bazıları ise yerli malı haftası hakkında düşüncelerini söyledi.

Gelişim Kreş ve Bakımevi öğretmenlerinden Burcu Akbaş yaptığı konuşmaları öğrenciler tüm dikkatleriyle dinlediler.

Bu arada yerli malı haftası nedeniyle öğrenci velileri ve okul yetkilileri hazırladıkları çeşitli yiyecek ve içecekleri öğrencilere ikram ettiler.

Düzenlenen etkinlik sonrası Kent Haber’e açıklamalarda bulunan okul öğretmenlerinden Burcu Akbaş yerli malı haftasının önemini vurgulayarak şunları söyledi:

“Çocuklarımızla birlikte bu sene yine yerli malı haftası kutlama etkinlikleri geleneğini sürdürmek istedik. Çocuklarımızın yerli malını daha iyi benimseyebilmeleri için böyle bir organizasyon düzenledik. Sağ olsun velilerimizde yoğun ilgi gösterdi, çok güzel katılım sağladılar çocuklarımızda yeterince bilgilendirdiğimizi düşünüyorum. İnşallah ilerleyen senelerde herkes aynı şekilde aynı hassasiyeti düşünerek yerli malı haftasına katılımı sağlar. Bizim hedefimiz ne olursa olsun Türkiye’de üretilen malımızın önemini, Türkiye işçilerin emek verdiği ürünleri tanıtabilmek. Hep birlikte bunu aşılayabilmek tek hedefimiz bu. Biz bu etkinliği 12 Aralıktan bu yana işliyoruz. 12-18 Aralık yerli malı haftası olduğu için biz bu etkinlikleri çocuklarımıza aşılıyoruz. Katılan ve destek veren herkese ok teşekkür ediyorum.”