MİRAÇ KANDİLİ İÇİN ÖZEL PROGRAM

Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Bodrum’da Miraç...

MİRAÇ KANDİLİ İÇİN ÖZEL PROGRAM
Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Bodrum’da Miraç Kandil programı düzenlendi.

Oasis AVM içerisindeki Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programın konuşmacısı Dr. İsmail Ekercin idi. Ekercin, program öncesi Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Tüm İslam Aleminin Miraç Kandili mübarek olsun” diyerek şunları dile getirdi:

“Bugün kadın erkek ilişkilerini konu olarak seçtik. İnsanın yeryüzündeki serüveni, cennetten indirilişi ve yeniden yükselişinin konu alan Miraç’ı, aynı zamanda kadın-erkek ilişkileri ile beraber Dünyada huzurlu, iman etmiş bir hayat yaşadıktan sonra beşer olarak geldiği Dünyadan ahlaken yükselerek yeniden cennete yükselişini ele alan bir konumuz var bugün. Boşanma oranlarının en yüksek olduğu bölgedeyiz. Trakya, Ege ve Muğla’da geçen sene boşanma oranı yüzde 47’lerdeydi. Ben insanların birbirlerini anlamada azıcık zorluk çektiklerini, farklılıklarımızın bir tartışma, kavga sebebi olmadığını vurgulamak istiyorum. Yani erkekler bazı konularda çok iyi, kadınlar bazı konularda çok iyi. Bu bir tartışma konusu değil aslında. Bu hayatın yükünün iki parçaya ayrılmasından. Yani hanım bir tarafa yüklenecek, erkek bir tarafa yüklenecek. Bu yapamadıkları yönlerde suçlamalara sebep olmadan, kavgaya sebep olmadan, ‘Burası benim konum ben üstleneyim, burası senin konun sen üstlen’ diyerek birbirini tamamlayan 2 eş olsun diye kadın-erkek ilişkilerini seçtik” ifadelerini kullandı.

Dr. İsmail Ekercin’in konuşmacı olduğu program saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlarken Kuran-ı Kerim tilaveti okundu, okul korosu ilahileri seslendirdi.

Programa Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP İlçe Başkanı Ömer Varan, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Kültür Merkezi dışında ise lokma dağıtıldı.