MOTOSİKLETLİ KAPKAÇÇIYI MOBESE YAKALATTI

Bodrum Gümbet’te iki saat arayla, iki kişiye motosiklet ile kapkaç yapan zanlılardan...

MOTOSİKLETLİ KAPKAÇÇIYI MOBESE YAKALATTI
Bodrum Gümbet’te iki saat arayla, iki kişiye motosiklet ile kapkaç yapan zanlılardan birisi Mobese kameraları ile tespit edilerek yakalandı.
Birisi Hollandalı, diğeri Türk iki kişiye kapkaç yapan ikinci zanlının kimliğinin tespit edildiği ve arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, Gümbet Mahallesinde sabah saatlerinde yolda yürüyen Hollandalı bayan turistin yanına motosiklet ile yaklaşan iki kapkaççı, içinde yaklaşık 5 bin lira değerinde cep telefonu ve ziynet eşyası ile bir miktar para bulunan çantayı çaldılar.
Motosikletli kapkaççılar bu olaydan yaklaşık iki saat sonra yine Gümbet Mahallesinde yol kenarında yürüyen bir vatandaşı yere yatırıp bileğindeki altın künyeyi çaldılar. Turistlerin yaptığı şikâyet üzerine bölgedeki Mobese kayıtlarını incelen Bodrum Emniyet Müdürlüğü Asayiş bürosu ekipleri, olayın üzerinden 24 saat bile geçmeden iki zanlıdan Erzurum nüfusuna kayıtlı 26 yaşındaki Hasan Ş. isimli zanlıyı yakaladı. Daha öncede sabıkası olduğu belirlenen Hasan Ş. isimli zanlı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Yine Erzurum doğumlu ve 26 yaşında olduğu tespit edilen A.A. isimli zanlının ise aranmasına devam edildiği öğrenildi.