MOZAİK ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Görsel sanatlar öğretmeni Zeliha Yiğit'in “Aşk” adını verdiği mozaik ve resim sergisi...

MOZAİK ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Görsel sanatlar öğretmeni Zeliha Yiğit'in “Aşk” adını verdiği mozaik ve resim sergisi Bodrum’da açıldı.

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü, Tekstil Ana Sanat Dalı Bölümü’nden mezun olan ve kariyerine görsel sanatlar öğretmeni olarak devam eden Zeliha Yiğit, Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde bir sergi açtı. Bursa’da yaşamını sürdüren evli ve 2 çocuk annesi Yiğit’in “Aşk” adını verdiği resim ve mozaik sergisinde farklı tekniklerle yaptığı eserlerini görücüye çıkardı.

Sergisi hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Yiğit, 26 eserini Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sunduğunu anlatarak şunları söyledi:

“Ben bu sergimde yağlı boya ile mozaik tekniğini birleştirdim. Farklı bir teknik ortaya koymak istedim. Mozaiği çok seviyorum. Beni yaptığım mozaik çalışmaları taşla değil, kendi bulduğum özel bir teknikle yapıyorum. “Aşk” adını verdiğim bu sergide ilahi aşkı anlatmaya çalıştım. Daha önceleri Bursa ve İstanbul’da da sergiler açmıştım, bu benim 4’üncü kişisel sergim.”

Profesyonel resim hayatına, 2006 yılında tuval üzerine mozaik tekniği uygulayarak başlayan sanatçı, figüratif çalışmalarının ön plana çıktığı resimlerinde mozaik tekniği ile çalışmalarına farklı bir boyut kazandırıyor.

Sanatçının sergisi 08 Ağustos tarihine kadar Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.