MUAY-THAİ'DE İLK MADALYAMIZ'

Milas'ta üç yıl önce açılan Bodrum Havalimanı Spor Kulübü Muğla Bölgesi'nde bu güne...

MUAY-THAİ'DE İLK MADALYAMIZ'
Milas'ta üç yıl önce açılan Bodrum Havalimanı Spor Kulübü Muğla Bölgesi'nde bu güne kadar elde edilemeyen bir başarıya imza attı. Türkiye genelinde sayılı illerde, Muğla bölgesinde de sadece Muğla Merkez, Fethiye ve Milas'ta yapılan bir spor olan Muay-Thai Uzak doğu sporunda Muğla Bölgesine ilk madalyayı Bodrum Havalimanı Spor Kulübü öğrencisi Zehra Gülgen getirdi.
Geçtiğimiz hafta Antalya'da yapılan Muay-Thai Türkiye gençler ve büyükler şampiyonasında Zehra Gülgen gençler kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu. Gülgen'in, Muay-Thai sporunun yanında Kicx Boks ve Taekwando dallarında da iller arasında 7 madalyası bulunurken, Gülgen şimdiden milli takım sporcusu olarak gösteriliyor. Gülgen'in en büyük hedefi ülkemizi yurt dışında temsil etmek.
Teakwando 2. dan antrenörü-Kicx Boks 3. Dan 2. Kademe antrenörü ve Muay-Thai 11 Khan 1. Kademe antrenörü Hasan Karlı 'Bu güne kadar katıldığımız müsabakalarda 80'nin üzerinde madalyamız ve 4 tanede kupamız var. Son olarak Antalya'da yapılan Muay-Thai şampiyonasına Muğla genelinden 8 sporcu katılırken biz üç sporcu ile katıldık. Bayan sporcumuz Türkiye üçüncüsü olurken, diğer iki sporcumuz da Türkiye beşinci oldular' diyerek, yaptıkları sporla tamamen savunmayı öğrettiklerini, bu sporu yapacak olan herkese kapılarının açık olduğunu söyledi.