Muğla Şampiyonluğunu Elde Ettiler

ESA Bodrum Spor Kulübü U16 Kız Basketbol Takımı, bir kez daha Muğla Şampiyonu olup Bölge Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

Muğla Şampiyonluğunu Elde Ettiler

2018 yılında “Kız Basketbol Akademisi” projesiyle çalışmalara başlayan ESA Bodrum kız takımı, 2021-2022 ve 2022-2023 sezonlarında arka arkaya aldığı şampiyonlukların ardından bu sezon U16 Kız kategorisinde Muğla Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. 

Toplamda 4 maça çıkan Bodrumlu sporcular, son maçta Datça Belediyesi Spor Kulübü müsabakaya çıkmayınca hükmen galip gelerek şampiyonluğu elde etti. ESA Bodrum'un genç basketbolcularına kupayı Gençlik ve Spor Bodrum İlçe Müdürü Oktay Dumruk takdim etti.

ESA Bodrum Spor Kulübü U16 Kız Basketbol Takımı, 20-22 Şubat 2024 tarihlerinde Ege Bölge Şampiyonası’nda Bodrum ve Muğla’yı temsil edecek. Şampiyonanın oynanacağı yerin önümüzdeki günlerde açıklanacağı bildirildi. 

ESA Bodrum U14 Kız takımı da Muğla ikincisi olup 5-8 Şubat 2024 tarihleri arasında Denizli'de gerçekleştirilecek Ege Bölge Şampiyonasında Bodrum'u ve Muğla'yı temsil etmeye hak kazandı.