MUĞLA'DA ''TRAP ATIŞI'' FESTİVALİ

Muğla'da, Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü Derneği ile Muğla Belediyesi'nce...

MUĞLA'DA ''TRAP ATIŞI'' FESTİVALİ
Muğla'da, Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü Derneği ile Muğla Belediyesi'nce ''Trap Atışları Festivali'' düzenlendi. Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü'nün Muğla'nın Yılanlı mevkiindeki atış poligonunda gerçekleştirilen festivale, Ege Bölgesi'ndeki farklı illerden 65 sporcu katıldı. 4 kategoride düzenlenen yarışlarda, profesyonellerde, Zafer Bayer birinci, Nejat Burak ikinci oldu. Gençlerde ise Cihan Karakoç birinci olurken Ömer Özcan ikinciliği elde etti. Yarışmanın Bayanlar kategorisinde Aline Mulin birinci, Yeşim Dursun ikinci oldu. Amatörlerde ise Mehmet Kuşak birinciliği elde etti. Hayati Evcil ikinci oldu. Yarışmada Marmaris Grubu takim halinde birinci, Muğla Belediyesi Grubu ikinci ve Muğla Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü üçüncü oldu. Yarışlarda dereceye girenlere kupa, madalya, fişek, yelek ve çeşitli hediyeler verildi. Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, trap atışlarının önemli bir spor dalı haline geldiğini belirtti. Yarışmanın Muğla'nın tanıtımına da büyük katkılar sağlayacağını kaydeden Gürün, şöyle konuştu:
''Kulübümüz gayet düzenli ve örnek olacak çalışmalar yaparak, Muğla ismini tüm Türkiye'de duyuruyor. Önümüzdeki günlerde burada yapacağımız yeni yatırımlarla Muğla'nın uluslararası yarışmalara açılacak bir bölge olmasını sağlayacağız. Bu organizasyonlar sayesinde daha önce hiç Muğla'ya gelmeyen insanlar, yeryüzü cenneti Muğla'nın doğa ve tarihi güzelliklerini gezip görme fırsatını yakalamış olacaklar. Böylece Muğla'nım ismini ulusal ve uluslararası alanda duyurma fırsatına yakalamış olacağız.''
Muğla Merkez Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü 2. Başkanı Şinasi Aladağ, ''Bir yıl içerisinde kulübe ait tesisleri oluşturup, gerekli yatırımları yaparak, bu sporu Muğla'ya kazandırdık. Bugün profesyonel, amatör, gençler ve bayanlar kategorilerinde Ege Bölgesi'nin değişik illerinden 65 sporcu burada kıyasıya mücadele ediyorlar. Bugünkü yarışlara ilgi beklediğimizin üzerinde oldu'' dedi.