MUHTARLIK KÜTÜPHANESİNE 370 KİTAP BAĞIŞLANDI

Turgutreis’te geçtiğimiz Mart ayında kurulan kütüphaneye 370 kitap bağışlandı. Geçtiğimiz...

MUHTARLIK KÜTÜPHANESİNE 370 KİTAP BAĞIŞLANDI
Turgutreis’te geçtiğimiz Mart ayında kurulan kütüphaneye 370 kitap bağışlandı.

Geçtiğimiz günlerde faaliyetine başlayan Turgutreis Kültür Ve Dayanışma Derneği (TURK –DAY)’ın girişimleri ile Turgutreis Karabağ Mahallesi’ndeki Karabağ Muhtarlık Kütüphanesi’ne 370 adet kitap bağışı yapıldı.

Dernek üyeleri ve mahalle sakinleri tarafından toplanan hikaye, roman ve boyama kitapları düzenlenen etkinlikle kütüphane raflarında yerini aldı. Mahallede yaşayan çocukların da ellerindeki kitapları kütüphaneye bağışladığı bildirildi. Etkinliğe Karabağ Muhtarı Ali Saygı ile Dernek Başkanı Özgür Özdurmuş da katıldı.

Turgutreis Kültür Ve Dayanışma Derneği’nden yapılan açıklamada “Derneğimiz bir süre önce sosyal sorumluluk projeleri yapmak, kültürel değerlerimizi koruyarak yaşatmak ve gelecek nesillere sunmak gibi amaçlarla kuruldu. Şu anda 165 üyemiz var. Kütüphanelerin ayakta kalıp yaşatılması konusunda farkındalık yaratmak, çocuklarımızın telefon ve tabletlerle değil kütüphanelerde kitap okuyarak, ödevlerini yaparak, satranç ve dama oynayarak sosyalleşmesini sağlamak istiyoruz. Bu konuda dernek olarak elimizden geleni yapacağız. Bu kitap bağışımız da bunlardan bir tanesiydi. Bundan sonra da bu tür sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek” denildi.