Müjde Ar Hakkında Takipsizlik Kararı

Yaz aylarında yaşadığı Gündoğan Mahallesi'ndeki gürültü kirliliği ile ilgili Bodrum Belediyesi'ne yönelik sert açıklamalar yapan sanatçı Müjde Ar hakkında, gürültü kirliliği yapmakla suçlanan otelin yaptığı suç duyurusu takipsizlik kararıyla sonuçlandı.

Müjde Ar Hakkında Takipsizlik Kararı

Bodrum Gündoğan’da evi bulunan Müjde Ar, bölgede faaliyet gösteren BVS Bosphorus Resort Hotel içerisinde hizmet veren Günay Restaurant’ın yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle şahsını ve komşularını rahatsız ettiğini dile getirmişti. Yaptığı şikayet başvurularından bir sonuç alamayan Ar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a açık mektup yazarak sorunu dile getirmişti. Ünlü sanatçının basında da yer alan bu mektubu üzerine şikayetlerin odağındaki tesisten Müjde Ar'a karşı 'asılsız ithamlar ve hakaretler içeren şikayetlerde bulunmak suretiyle ticari itibarının zedelediği' gerekçesiyle dava açılması için suç duyurusunda bulunuldu. 

BVS Bosphorus Turizm İşletmeciliği Ticaret A.Ş vekilinin, sanatçı hakkında otel ve Bodrum Belediyesi'ne yönelik asılsız ithamlar ve hakaretler içeren şikayetlerde bulunmak suretiyle ticari itibarını zedelediği gerekçesiyle yaptığı başvuruyu inceleyen Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, koğuşturmaya gerek olmadığına karar verdi.

Bodrum'un Gündoğan Mahallesi, Kızılburun Mevkii’nde faaliyet gösteren BVS Bosphorus Resort Hotel ve Günay Restoran tarafından yaz boyunca gündüz saatlerinde plaj konserleri, akşam ise ünlü sanatçıların sahne aldığı konserler çevrede yaşayan vatandaşların çok yoğun şikayetlerine neden olmuştu.