MÜZEYE SORUŞTURMA...

Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Berkant Karakaya,''Basında yer alan iddialar doğrultusunda...

MÜZEYE SORUŞTURMA...
Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Berkant Karakaya,''Basında yer alan iddialar doğrultusunda Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ile ilgili soruşturma başlattık'' dedi.
Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Berkant Karakaya, gazetecilere yaptığı açıklamada basında yer alan iddialar ve kamuoyu gündeminde tartışılan açıklamalar doğrultusunda Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ile ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi. Başsavcı Karakaya, bir gazetecinin, ''İddialarda adı geçen yaklaşık 40 kişinin ifadesine başvurulacağı bilgisi doğru mu''' sorusuna ise ''Soruşturmayı ağırlıklı olarak basında yer alan iddialar doğrultusunda açtık. Basında çıkan haberlerde adı geçen herkesin ifadesine başvuracağız. Bu sayının kaç kişi olacağını bilemem'' yanıtını verdi.
Bodrum Sualtı ve Arkeoloji Müzesi'nde bulunan tarihi zindanın girişinde yer alan ''Inde Deust Abest'' yazısının Eski Müze Müdürü Oğuz Alp Özen tarafından yazıldığı iddiaları sonrasında müzede yer alan eserlerin bir bölümünün sahte olduğu da basında yer almıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı kamuoyu gündemine gelen iddialar sonrasında Bodrum Sualtı ve Arkeoloji Müzesi ile ilgili iddiaları soruşturmak üzere Bodrum'a 2 müfettiş göndermiş ve müfettişler 2 gün boyunca kale ve müzede çalışma yaparak bir rapor hazırlamışlardı.