O Haber Yargıya Taşınıyor!..

Bodrum'da özel bir sağlık kuruluşunda çocuk doktoru olarak çalışan Doç. Dr. Ö.Ş., Bodrum Belediyesi’nde görevli kocası Ö.Ş.’nin, kendisine fiziksel, ekonomik ve psikolojik şiddet uyguladığını ve ölümle tehdit ettiğini iddia ederek şikayetçi olduğu haberleri yargıya taşınıyor. İddiaların odağındaki koca iddiaların asılsız olduğunu ve kendisinin yargıya başvuracağını söylerken, eşi de çıkan haberin özel hayatlarıyla ilgili olduğunu belirterek şikayetçi olacağını dile getirdi.

O Haber Yargıya Taşınıyor!..

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın imzasıyla yayınlanan haberde; İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan dilekçede, Doç. Dr. Ö.Ş. ile iki çocuğunun babası olan eşi Ö.Ş.’nin evliliğinde sorunlar yaşanmaya başlaması üzerine Ö.Ş., eşi tarafından fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet gördüğü iddiasıyla uzaklaştırma talebinde bulundu. Haberde, eşi tarafından uğradığı şiddet nedeniyle vücudunda morluklar oluştuğunu ve ayağının kırıldığını öne süren Ö.Ş.'nin, şiddetin fotoğrafını mahkemeye delil olarak sunduğu ve eşi hakkında 2 ay uzaklaştırma kararı aldırdığı iddia edildi. 

Haberde ayrıca Ö.Ş.’nin kocasının tarihi eser kaçakçılığı yaptığı iddialarına da yer verildi. 

"İDDİALAR KÜLLİYEN YALAN!"

Bodrum Belediyesi’nde görevli Ö.Ş. ise Hürriyet’in haberinde yer alan iddiaların külliyen yalan olduğunu ve iftiraya uğradığını ifade ederek konuyu yargıya taşıyacağını dile getirdi. 

Doç. Dr. Ö.Ş.’nin kocası Ö.Ş., ilerleyen günlerde avukatı ile birlikte konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapacağını da sözlerine ekledi. 

Doç. Dr. Ö.Ş.' de Kent Haber’e yaptığı açıklamada konunun özel hayatlarıyla ilgili olduğunu ve haberin nasıl çıktığını bilmediğini ifade ederek “Ben o haberlerle ilgili kişilerin verilerinin korunmasına bağlı olarak suç duyurusunda bulundum. Kişisel verilerim benim iznim olmadan kullanıldı. Ayrıca o haberin kaldırılması ile ilgili de başvurumuz oldu. Haberin nereden sızdırıldığının soruşturulmasını istedik. Ayrıca haberin çıktığı kurum hakkında da tazminat davası açıyoruz. Başka bir açıklama yapmak istemiyorum. Bu tamamen bize özel kalması gereken konular.” dedi.