Oasis’te 100. Yıl Atatürk Sergisi

Bodrum Art Sanat ve Kültür Derneği’nin Cumhuriyet'in 100. Yılı Atatürk Sergisi, Oasis Sanat Galerisi’nde açıldı.

Oasis’te 100. Yıl Atatürk Sergisi

Dernek üyesi yaklaşık 40 sanatçının farklı disiplinlerle ortaya çıkardığı eserleri, düzenlenen kokteylle açılışı yapılan sergiyle beğeniye sunuldu. Nisa Gürtuna’nın çaldığı ud eşliğinde şarkıların da söylendiği sergi açılışında, eserler beğeni topladı. Sergide en dikkat çeken eserlerden biri de Atatürk’ün doğumundan ebediyete intikal edişine kadar yaşamının anlatıldığı panoydu. 

Bodrum Art Sanat ve Kültür Derneği’nin Başkanı Süyümbike Güvenç Norris, Kent Haber’e yaptığı açıklamada sergi ile ilgili şu bilgileri verdi;

“Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla bir Atatürk sergisi yapmaya karar verdik. Yaklaşık 40 sanatçı bir araya gelerek ve Atatürk’ümüzün gelecek nesillere bıraktığı mirası hatırlamak ve hatırlatmak amacıyla böyle bir sergi hazırladık. Sergimizde çeşitli sanat disiplinlerinden çalışmalar var. Yağlı boya ve akrilik boya ile yapılan tabloların yanı sıra çini, ahşap yakma tekniği ile yapılan çalışmalar da var. Bunun dışında çok özel bir panomuz var. Atatürk’ün yaşam panosu olarak adlandırılan, sanatçımız Heycan Şahin’in yaptığı bir çalışma. 6 metre uzunluğunda farklı panolardan oluşuyor ve Atatürk’ün doğumundan ölümüne kadarki yaşam döngüsünü anlatıyor. Kendisi çok anlamlı bir çalışma yaptı. Onun dışında bütün sanatçılar da içlerindeki Atatürk’ü bize anlatmaya ve yorumlamaya yönelik çalışmalar yaptılar.”

Sergi, 12 Kasım Pazar gününe kadar ziyaret edilebilir.