Oasis’te Pet Festivali Düzenleniyor

Bodrum Belediyesi ve Oasis Alışveriş merkezinin destekleriyle Bodrum Pet Festivali düzenleniyor.

Oasis’te Pet Festivali Düzenleniyor

Bodrum Pet Fest, petshop sektöründe faaliyet gösteren butik ve üretici markaları Bodrum’da yaşayan ziyaretçilerle buluşturuyor. Evcil ve sokak hayvanları için gerçekleşen festivalde, hayvan dostları için birçok tasarımcının özel olarak ürettiği hediyelik ve ihtiyaç duyacakları tüm ürünlerin olduğu stantlar yer alıyor. 

22 Ekim Pazar günü akşam saatlerine kadar sürecek festivale vatandaşlar can dostları ile katılıyor. Festivalde sahipsiz hayvanlar da sahiplendiriliyor. Sahiplendirilmek için festivale getirilen 2 adet kedi yavrusu ise ilgi odağı oldu. Sütle beslenen yavruları, ziyaretçileri ilgiyle takip etti. 

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Festival çok güzel gidiyor. Biliyorsunuz Bodrum’da hayvanseverimiz çok. İlgi çok güzel. Burada bol bol pati dostları da görüyoruz.” dedi. 

Etkinliğe “Toprak” isimli köpeği ile katılan Duygu Dağgüden, “Çok güzel bir etkinlik olmuş. Sokak hayvanları yararına yapılan her etkinliğin arkasındayım.” diye konuştu.  

Sokak hayvanları için çalışmalar yürüten tiyatro ve sinema sanatçısı Melek Şahin de festivale katıldı. Şahin, yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

“Böyle etkinliklerin olması çok değerli. Ben bunları farkındalıkların oluşmasını sağlayan festival olarak düşünüyorum. Ben böyle çalışmalar oldukça çok mutlu oluyorum. Ben zaten sokak hayvanları için proje yapıyorum. Çocukları, doğa ve hayvan konusunda bilinçlendirmek, hayvana nasıl yaklaşılacağını öğretmek için proje yapıyorum. Çocuklara mama kabı boyatıyorum, hikaye kitapları okuyorum. Onu dışında ürünlerim var, onları satıyorum ve gelirini de kurtardığım can dostlarım için harcıyorum.”

Kültürel ve sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler, çocuklara yönelik söyleşi ve etkinliklerle renklenecek festivalde, Bodrum Hayvan Hakları Derneği yararına yapılacak olan çekiliş de olacak.