Öğrencilerden Çevreci Şenlik

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu bünyesinde yürütülen “Atma, Dönüştür, Oyna; Kazanan Olsun Doğa” projesi kapsamında şenlik düzenlendi.

Öğrencilerden Çevreci Şenlik

Okul müdürü Emin Geçin, yaptığı açılış konuşmasında “Projenin yürütülmesi ve sürdürülmesinde emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.” dedi. Geçin’in konuşmasının ardından 3. sınıflar halk oyunu ekibi bir gösteri sundu.

Anasınıfı öğrencilerinin atık materyalleri kullanarak tasarladıkları kostümleri sergiledikleri defile, izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Eko-Tim ekibi ve 2/C sınıfımızın Sıfır Atık şarkısıyla devam eden şenlik, okul içi düzenlenen tişört tasarım yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile devam etti. Ödüllerin takdimini takiben tüm sınıfların katılımıyla atık materyallerden hazırlanan oyun ve oyuncakların sergilendiği stantların açılışı yapıldı.

Proje ekibinde yer alan öğretmenler tarafından geri dönüşüm malzemeleriyle kurulan oyun parkurunda gerçekleştirilen yarışma, şenliğe coşku kattı. Birbirinden güzel oyun ve oyuncakların sergilendiği stantların gezilmesiyle şenliğin 1. günü tamamlandı.

24 Mayıs Salı günü şenliğin 2. gün programı 2. sınıflar halk oyunu ekibinin gösterisi ile başlayıp anasınıfı öğrencilerinin defilesiyle devam etti. Sıfır atık şarkısının tüm öğrencilerin eşliğinde söylemesini takiben geri dönüşüm parkurunda yarışarak dereceye giren öğrencilerin madalyaları takdim edildi. İki gün süren şenlik, yoğun ilgi görerek katılanlar tarafından büyük beğeni topladı.

Öğrencilere israftan kaçınma ve atığın önlenerek azaltılması, yeniden kullanılması ve geri dönüştürülmesi bilincini kazandırmayı amaçlanan proje kapsamında öğretmen Volkan İlhan’ın önderliğinde okul öğrencilerinin kaleme aldığı kitap da basılarak davetlilere dağıtıldı. Okulun tüm öğrencilerinin katılımı ile yazılan kitabın resimlendirmesi Eko-Tim ekibinde yer alan öğrenciler tarafından yapıldı.