ÖĞRENCİLERİN KARMA SERGİSİ BEĞENİ TOPLADI

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanat Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü öğrencileri...

ÖĞRENCİLERİN KARMA SERGİSİ BEĞENİ TOPLADI
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanat Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü öğrencileri ve mezunlarından oluşan bir grup sanatçı, Kaleydoskop Karma Cam Sergisi ile Bodrum’daki sanatseverlerle buluştu.

OASİS Alışveriş merkezinde bulunan Nurol Sanat Galerisinde açılışı yapılan Kaleydoskop Karma Cam Sergisine ilgi oldukça yoğun oldu. Açılış kokteyline Ressam Habip Aydoğdu, Hanefi Yeter, Cevdet Kocaman, Mehmet Emin Erdoğdu, Zerrin Ulusman, Sıtkı Koçman Üniversitesi Seramik Bölüm Başkanı Burcu Karabey ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Agah Barışcan Aksakal, Derya Geylani, İhsan Erenci, İlker Yaman, Murat Paktur, Mustafa Ağatekin, Serkan Özer ve Taha Baydar’dan oluşan sanatçıların 29 parçadan oluşan çalışmaları, füzyon, sıcak cam üfleme, fırın döküm ve el boyama vitray gibi farklı teknikler içeriyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanat Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü Öğretim Üyesi Mustafa Ağatekin sergiyi, “Sergide yer alan eserler de, her biri kendine özgü bakış açıları ve hikâyeleriyle serginin bütününe önemli katkılar yapmaktadır. Başka bir ifadeyle “Kaleydoskop” Karma Cam Sergisi, sözü camla biçimlenen anlatım dillerinin, farklılaşan estetik ve teknik yansımalarını bir arada görebilme fırsatını sunmaktadır. Ülkemizde camın sanatsal bir nesne olarak algılanması noktasında önemli sergileri izlediğimiz şu günlerde “Kaleydoskop Karma Cam Sergisi” de, hem sergide yer alan genç sanatçıların tanınmasına hem de cam alanında yapılacak bu ve benzeri organizasyonlara önemli katkılar verecektir" sözleriyle anlattı.

Karma sergide yer alan bir kısım eserlerin sahibi Derya Geylani, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanat Sanatlar Fakültesi Cam Bölümünden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesinde yüksek lisans yapmaya başladığını söyledi. Derya Geylani," Bodrum'da böyle bir sergi gerçekleştirmek bizim için çok keyif verici. Burada cam dostlarıyla birleşmek, onların eserlerimizi görmüş olması bizim için paha biçilmez bir duygu" dedi.

Sergideki eserleri son derece başarılı bulan Ressam Habip Aydoğdu, bu eserler yeni mezunların eseri olamaz diyerek hayretini dile getirdi. Aydoğdu, "Çok güçlü çok seviyeli bir sergi. Güya yeni mezun olmuşlar ama içlerinde çok usta sanatçılar var. Bu iş biraz süreklilik isteyen bir olay inşallah sürdürürler" dedi.

Camlardan oluşan birbirinden güzel eserlerin yer aldığı Kaleydoskop Karma Cam Sergisi, OASİS Nurol Sanat Galerisi'nde 7 Temmuz tarihine kadar gezilebilecek.