ÖĞRETİM ELEMANLARI SERGİ AÇTI

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde...

ÖĞRETİM ELEMANLARI SERGİ AÇTI
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergi açtı. Sergide fakültenin resim, heykel, grafik ve seramik bölümlerinden 18 öğretim elemanının 34 eseri görücüye çıktı.

Serginin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi resim, heykel, grafik ve seramik bölümlerinden öğretim elemanlarının dönem boyunca hazırladıkları çalışmalar sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Açılışta bir konuşma yapan fakülte dekanı Prof. Erol Turgut, “15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü kutlamak amacıyla açtığımız serginin hemen arkasından bu sergiyi açıyoruz. Nisan ayı boyunca açacağımız 3 sergiyle biz de Dünya Sanat Günü’nü Bodrum Halkıyla beraber kutlamak istiyoruz. Bu sergiden sonra grafik bölümünün bir sergisi olacak. Bu sergimize ilgi gösteren konuklarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise “Böyle güzel bir sanat olayında, Güzel Sanatlar Fakültemizin böyle bir etkinliğinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Emeği geçen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu güzel serginin ilçemize hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Resim Bölümü 3’üncü Sınıf Öğrencisi Merve Kazık, “Hocalarımızın eserlerinden zaten çok etkileniyorum. Özellikle Ergun ve Musa hocalarımızın eserleri beni çok etkiliyor. Çok güzel işler çıkartıyorlar” şeklinde konuştu.

Sergideki çalışmalar katılımcıların beğenisini kazandı.