Öğretim Elemanlarının Sergisi Açıldı

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi, Mausolos Sergi Salonu’nda açıldı.

Öğretim Elemanlarının Sergisi Açıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görevli öğretim elemanlarının sergisi, Bodrum Belediyesi Mausolos Sergi Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı. Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ile çok sayıda sanatseverin ilgi gösterdiği sergide resim, grafik, heykel, grafik ve fotoğraftan oluşan 47 çalışma, beğeniye sunuldu. 

Serginin açılışında yaptığı konuşmada Bodrum’un bir sanat merkezi olduğuna vurgu yapan Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, sergide emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Seramik Bölüm Başkanı Doç. Fatma Betül Güneşdoğdu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Fakültemizden 21 hocamızın katıldığı 37 eserin sergilendiği dünya sanat günü sebebi ile gerçekleştirdiğimiz bir karma sergi. Ben de özellikle kadınlara ithaf ettiğim, güçlü kadınlar, ayakları yere sağlam basan, kendi işini kendi üreten, kendi ayakları üzerinde duran kadınlara ithaf ettiğim iki eserimle birlikte sergide yer alıyorum. Farklı disiplinlerden resim, heykel, grafik fotoğraf, seramik, olmak üzere toplamda 37 eser var sergide. Düzenli olarak geleneksel hale gelen dünya sanat günü sergilerimiz var.”

Sergiye 2 adet çalışmasıyla katılan Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Burcu Karabey, serginin Dünya Sanat Günü’nü kutlama amacıyla açıldığını dile getirerek şöyle dedi;

“Bu sergi, Dünya Sanat Günü’nü kutlamak amacı ile açıldı. Öğretim elemanlarımızın sergisi. 21 hocamızın 37 parça çalışmasından oluşuyor. Biz Dünya Sanat Günü’nü bu haftaya yayarak 3 sergi ile kutlamak istedik. Bugün öğretim elamanları sergisi açıldı. Çarşamba günü Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde öğrenci sergimiz açılacak. Cuma günü de Dibeklihan Kültür Sanat Köyü’nde lisansüstü öğrencilerimizin sergisi açılacak. Tüm sanatseverleri sergilerimize bekliyoruz. Dünya Sanat Günü’nün amacı  kültürel ve sanatsal sürdürülebilirlik ve toplumla sanatın buluşması anlamında çok kıymetli. Sanatçımız Bedri Baykam’ın önerisi ile bütün Dünya’da kabul görülerek kutlanan bir gündür. Tabi ki sanatı bir güne sığdırmak mümkün değil elbette ama bu bir farkındalık oluşturuyor.”

Sergi, 29 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilir.