Okuma Seferberliği Ödül Töreni Düzenlendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisi aşılamak için başlatılan 100. Yıl Okuma Seferberliği projesi ödül töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Okuma Seferberliği Ödül Töreni Düzenlendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başlattığı 100. Yıl Okuma Seferberliği projesinin ödül törenini Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirdi. Ödül törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ev sahipliğinde yazarlar Özge Lokmanhekim, Füsun Çetinel, kitap okuma seferberliğine katılan çocuklar ve aileleri katıldı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklarda ve gençlerde okuma alışkanlığını arttırmak ve kitap sevgisini aşılamak için düzenlenen 100. Yıl Okuma Seferberliği 0-8 Yaş çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, 9-18 yaş gençler için de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda başladı. 240 çocuk ve gencin katıldığı okuma seferberliğinde 100 kitap okuyanlara 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenlenen ödül töreni ile çeşitli hediyeler verildi. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün kitabın bir derya, her düşünce sahibinin fikirlerini yansıtan, kendi doğrularımızın oluşmasını sağlayan çok önemli bir arkadaş olduğunu söyledi ve Cumhuriyet’in 100. yılında düzenledikleri Okuma seferberliğine katılan ailelere teşekkür etti.