Orman İçerisinde Gecekondu Yapmışlar!

Bodrum'un Torba Mahallesi'nde ormanlık arazi içerisinde inşa edilmiş deniz manzaralı bir gecekondu, Zabıta ekiplerince tespit edilerek tutanak tutuldu.

Orman İçerisinde Gecekondu Yapmışlar!

Bodrum Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'ne, Torba Mahallesi'nde orman içerisinde gecekondu yapıldığı yönünde bir ihbar geldi. Konunun Zabıta Amirliği'ne aktarılmasının ardından harekete geçen zabıta ekipleri, Torba'da yerleşim yerlerinin hemen üzerinde, ormanlık alan içerisinde deniz manzarasına karşı yapılmış 5 metrekarelik bir baraka ve binaya su temin etmek için konulmuş iki adet su deposu tespit etti. Ahşap malzemelerle derme çatma yapılan gecekondunun etrafındaki bir miktar arazinin de çitlerle çevrildiği dikkat çekti.

Ekipler kimliği henüz tespit edilemeyen şahıslar tarafından yapılan gecekondu hakkında yasal işlemlerin başlatılması yönünde tutanak tuttu. 

Gecekondunun, Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Kaçak Yapı Kontrol Şefliği birimi ve Bodrum Orman İşletme Şefliği ekiplerince yerinde değerlendirme yapılması sonrasında yıkılması bekleniyor.