Ormanı Döküm Alanına Çeviriyorlar

Bodrum’da ormanlık alanlara hafriyat, moloz ve çöp dökümü devam ediyor. Doğa yürüyüşü yaparken istenmeyen manzaralarla karşılaşan vatandaşlar, daha sıkı tedbirlerin alınmasını istiyor.

Ormanı Döküm Alanına Çeviriyorlar

İnşaat faaliyetlerinin tüm hızıyla sürdüğü Bodrum’da çıkan hafriyat ve molozların bir kısmı, yasak olmasına rağmen ormana dökülüyor. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, inşaat artıklarının toplandığı veya depolandığı yerler dışına atarak çevreyi kirleten kişi ve firmaları tespit edip yasal işlem yapsa da sorunun önüne geçilemiyor. Ormanların ayrıca çöplük gibi de kullanılıyor.

Bu hafta Çırkan Çukursarnıç mevkisindeki Leleg Yolu’nda yürüyüş yapan vatandaşlar, ormanda hafriyat, molozlar ve çöplerle karşılaştı. Ormanı kirletenlere yönelik daha sıkı tedbirlerin alınmasını isteyen doğa tutkunları, “Kış aylarında Leleg yolu yürüyüşleri yapıyoruz. Bu yürüyüşler esnasında ormanların, dere yataklarının çöp ve moloz döküm alanına döndüğünü görüyoruz. Hemen hemen her Leleg yolu parkurunun bir yerinde, bir kenarında araçlar ile gelinip çöp dökülmüş, moloz yığılmış olması çok üzücü.” dediler.