ÖRNEK DAVRANIŞ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen geleneksel Atatürk Yol Koşusunda örnek bir davranış...

ÖRNEK DAVRANIŞ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen geleneksel Atatürk Yol Koşusunda örnek bir davranış sergileyen 7. sınıf öğrencisi Duygu Ataş'a Fair-Play plaketi verildi.

Bodrum'da 9 Ocak tarihinde düzenlenen Atatürk Yol Koşusunda yaşanan örnek bir olay dikkatlerden kaçmadı. Yıldız kızlarda 2500 metre kategorisinde, bitiş çizgisine 50 metre kala Merkez Turgutreis Ortaokulundan Yasemin Duygu Ünal nefessiz kaldı. Aynı ketegoride yarışan ve bunu gören Konacık Cahit Özvezneci Ortaokul'undan Duygu Ataş, rakibine destek olarak rakibinin kendisini toparlayıp yarışa devam etmesini sağladı. Aldığı destekle koşuya devam eden Ünal, rakibi Ataş'ı ufak bir farkla geçti.

Yaşanan bu örnek davranışın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü devreye girerek Duygu Ataş’a Fair-Play ödülü verilmesine karar verdi.

Bugün öğlen saatlerinde Kaymakamlık makamında bir araya gelen Duygu Ataş ve Yasemin Duygu Ünal isimli öğrenciler Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan tarafından ödüllendirildiler. Duygu Ataş’a plaketini veren Kaymakam Gödekmerdan şunları söyledi;

“27 Aralık’ta hava muhalefeti nedeniyle ertelediğimiz kır koşumuz geçtiğiz günlerde yapıldı. Bu koşuda Duygu Ataş isimli çocuğumuz göstermiş olduğu Fair-Play davranışıyla tarafımızdan ödüllendirilmesi uygun görüldü. Gerçekten yaptığı çok güzel bütün sporculara örnek olacak bir hareketti. Bu şekildeki sportmenliğinin ve centilmenliğinin devam etmesini diliyorum” dedi.

Ödül törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan’da Duyu Ataş’a spor kıyafeti hediye etti.

Ödül almasına neden olan olayı anlatan Duygu Ataş şöyle konuştu;

“Gittiğini gördüm, dizinden de yaralanmıştı. Yardım etmek istedim, kim olsa aynı şeyi yapardı” dedi.

Koşuda zor anlar yaşayan Yasemin Duygu Ünal ise "onu tanıdığım için mutluyum, bu koşu sayesinde bir arkadaşım daha oldu" diyerek duygularını ifade etti.

Ödüllerini alan öğrenciler, daha önce bir defa karşılaştıklarını, bu olay sonrası iyi birer arkadaş olduklarını söylediler.