ORTAKENT-YAHŞİ SAHİL YOLUNDA KAZA: 1 AĞIR YARALI!

Ortakent-Yahşi sahil yolunda meydana gelen trafik kazasında, yoldan çıkıp kaldırımı...

ORTAKENT-YAHŞİ SAHİL YOLUNDA KAZA: 1 AĞIR YARALI!
Ortakent-Yahşi sahil yolunda meydana gelen trafik kazasında, yoldan çıkıp kaldırımı aşan ve bir telefon direğini deviren otomobil sürücüsü, ağır yaralandı.

Kaza sabah saatlerinde Ortakent-Yahşi Mahallesi Hortma Caddesi üzerinde yaşandı. İsmet Çetin idaresindeki 48 E 5809 plakalı otomobil, Ortakent'ten Bodrum istikametine
seyir halindeyken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak önce kaldırıma, ardından da bir evin bahçe duvarının ön kısmında bulunan telefon direğine çarparak durdu.

Kazada, telefon direği kırılırken, emniyet kemerinin de takılı olmadığı öğrenilen otomobil sürücüsü araç içerisinde savruldu. Başını otomobilin ön camına çarpan sürücü, başına ve yüzüne aldığı darbelerle ağır yaralandı.

Yaralı, çevredekilerin de yardımıyla araç içerisinden çıkartılarak özel araçla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Araç sürücüsünün durumunun ağır olduğu, tedavisinin ise devam ettiği bildirildi. Öte yandan sürücünün emniyet kemerinin ise koltuğun arka kısmından takılı olduğu gözlendi.

Kaza sırasında adeta bir de mucize yaşandı. Kaldırımda motosiklete binmeye çalışan baba oğlu otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtuldu. Yaşanan olayı anlatan İsmail Mert Kıvrak, "Babamla ağabeyim motora binip işe gideceklerdi. Kaza sırasında kıl payı kaçarak kurtulmuşlar" diye konuştu.

Olayın ardından bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler yaralının özel araçla hastaneye götürüldüğünü öğrenmesi üzerine bölgeden ayrıldı. Polis ekipleri ise büyük
çapta maddi hasarın meydana geldiği otomobili bulunduğu yerden çekici yardımıyla kaldırdı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.