Ortakent’te 2 Bin Kişilik İftar

Ortakent Köyiçi Camii’nde geleneksel olarak her yıl düzenlenen İftar ve Sahur Yemeği, bu yıl da yoğun katılımla yapıldı.

Ortakent’te 2 Bin Kişilik İftar

Bodrum'da yaşayan hayırsever vatandaşların desteğiyle Ortakent Köyiçi Camii yanında Kadir Gecesi dolayısıyla iftar ve sahur yemeği verildi. İftar ve sahur yemeklerinde, vatandaşlar Kadir Gecesi’ni aileleriyle birlikte meydanlarda dua ederek geçirdi. İftar yemeğine yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı bildirildi.

İlçe müftüsü İbrahim Kapancı ve caminin İmam Hatibi Hasan Sönmez tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı, depremde yaşamını yitiren vatandaşlar için dualar edildi.

Geleneksel hale gelen programdaki emeklerinden dolayı Hasan Sönmez’e ve destek veren hayırseverlere teşekkür eden Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı, tüm vatandaşların Kadir Gecesi’ni tebrik etti. Kapancı Cuma sabahı 06:59’da idrak edilecek bayram namazına tüm Bodrumluları davet etti. 

Mübarek Ramazan ayının dayanışma, paylaşma, yardımlaşma, kaynaşmanın doruk noktasına ulaştığı bir ay olduğunu dile getiren Ortakent Köyiçi Camii İmamı Hasan Sönmez de herkesin Kadir Gecesi’ni tebrik etti.