Özdemir de Milletvekili Adayı

Bodrum Belediyesi İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Ecz. Özlem Özdemir, görevinden istifa ederek İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulundu. Özdemir, özellikle kadınların ve gençlerin hayallerini gerçekleştirebildiği bir Türkiye için mücadele edeceğini ifade etti.

Özdemir de Milletvekili Adayı

Milletvekili Aday Adaylığı başvurusu öncesinde İYİ Parti Bodrum Belediyesi Meclis Üyeliği görevinden istifa eden Özdemir, birlikte çalıştığı tüm mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, “2019 yılından itibaren inanarak keyifle yürüttüğüm Bodrum Belediyesi meclis üyeliği görevinden Milletvekili Aday Adaylığı için istifa etmiş bulunuyorum. Bodrum’un geleceğini korumak için var gücümüzle çalıştık. Bu süreçte birlikte çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ülkemizin geleceğine ışık tutabilmek, kadınlarımızın ve gençlerimizin hayallerini gerçekleştirebilmek için yola çıktım ve mensubu olduğum İYİ Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvurumu gerçekleştirdim. Genel Başkanımız Meral Akşener'in açtığı yolda ülkemizin aydınlık geleceği için çalışan ekibin parçası olmaktan onur ve gurur duyuyorum.” dedi.

Adaylık başvurusu sonrası saha çalışmalarına başlayan Ecz. Özlem Özdemir, İYİ Parti Kadın Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel ve ekip arkadaşları ile birlikte, “Kapı Çal Gönül Al” proje kapsamında Karadeniz'de bir dizi eğitim çalışmasına katıldı. Özdemir ve beraberindekiler, eğitim çalışmalarının ardından bölgedeki partililer ile birlikte kapı kapı dolaşarak evleri ziyaret etti. Daha sonra Bodrum’a dönen Özdemir, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ziyaretlerde Bodrumlular ile bir araya geldi.

Özellikle kadınların siyasetin içerisinde etkin bir şekilde rol alabilmesi için Atatürk'ün çizdiği yolda mücadeleden vazgeçmeyeceğini, Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin kadınlara ve gençlere hayallerini yaşama fırsatı sunabilmesi için var gücüyle çalışacağını ifade eden Özdemir, "Siyasi hayatım boyunca haksızlıkların hep karşısında durdum. Adalet için mücadele ettim. Kadınların toplumsal hayatta eşit haklara sahip olması için ne gerekiyorsa onu yaptım yapmaya da devam edeceğim. Çıktığımız bu yoldan öncelikli olarak bahsettiğim bu konularla birlikte Bodrum'umuzun, Muğla’mızın ve ülkemizin hak ettiği değeri kazanabilmesi için tüm bilgim ve birikimimle çalışacağım“ dedi.