Özel Gecede Doyasıya Eğlendiler

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Bodrum’da bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Başkan Ahmet Aras’ın katılımıyla gerçekleşen ve Belediye tarafından düzenlenen özel gecede, dezavantajlı bireyler doyasıya eğlendiler.

Özel Gecede Doyasıya Eğlendiler

Bodrum Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, özel gereksinimli öğrencilere ziyaret gerçekleştirildi. İlçede faaliyet gösteren özel eğitim okullarına giden belediye yetkilileri, öğrenciler ve idarecilerle bir araya geldi. 

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu Mehmet Efe Spor Salonunda düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler farkındalık programında ise özel bireylerin hazırladığı dans gösterileri, müzik dinletileri büyük beğeni topladı.

Özel Bireyler Gönüllerince Eğlendi

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonuyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Müsgebi Etkinlik Merkezi’nde program gerçekleştirildi.

Geceye Başkan Ahmet Aras ve belediye yetkilileri ile ilçe okullarından idareciler ve öğretmenler, birim müdürleri, özel gereksinimli bireyler ile aileleri katıldı. 

Önceki akşam düzenlenen gecede konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Sizlerle beraber bu anı paylaşmak bizi sadece mutlu etmiyor aynı zamanda sizleri dinlemek, sorunlarınıza hâkim olmak açısından da çok büyük önem taşıyor. Dezavantajlı gruplara yardımcı olmak yerel yönetimlerin görevidir. Eğer bir eksiğiniz varsa da sizlerin temsilcileriyle konuşmaya, aileleriyle konuşmaya her zaman hazırız” diyerek, ailelerin ve yakınlarının her durumda yanında olacaklarını belirtti. 

Samimi ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşen gecede Başkan Aras, özel bireylerle birlikte dans etti. Program sonunda hep birlikte pasta kesildi.