POLİSLER LOKMA DAĞITTI, KAN VERDİ

Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bodrum lokma dağıtıldı, emniyet mensupları...

POLİSLER LOKMA DAĞITTI, KAN VERDİ
Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bodrum lokma dağıtıldı, emniyet mensupları kan bağışında bulundu.

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. Yılı kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından da ilçede bu kapsamda etkinlik düzenlendi. İskele Meydanı’ndaki Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camii önünde şehit polisler hayrına çok sayıda vatandaşa lokma dağıtıldı. Polis tarafından camiden çıkan cemaate de cami çıkışında lokum, kolonya ve lokma ikramı yapıldı.

İskele Meydanı’nda ayrıca Türk Kızılayı tarafından kan bağışı organizasyonu gerçekleştirildi. İlçede görev yapan çok sayıda emniyet mensubu Kızılay’a kan bağışında bulundu. Çok sayıda öğrencinin de kan bağışı yaptığı görüldü.

Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Neşe Acaroğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Türk Kızılayı olarak kan bağışı organizasyonu düzenliyoruz. Bodrum’da buradaki gezici araçlar veya çadırlarla hizmet veriyoruz. Genellikle Cumartesi ve Pazar günleri Bodrum’da kan bağışı almaktayız. Polis Haftası etkinlikleri kapsamında emniyet mensuplarının kan bağışını alıyoruz. Onlar da formlarını doldurmaya başladılar.”

Kimlerden kan bağışı alabildiklerini de anlatan Acaroğlu, “18-65 yaş aralığında sağlıklı, 50 kilogramdan ağır herkesten kan bağışı alabiliriz. Tabi belirli sorular ve kriterlerimiz var. Her kan bağışından sonra 3 kişinin hayatını kurtarmış oluyoruz. Ayrıca kan bağışladığınızda sizin için doğaya bir ağaç dikiliyor. Yani 3 kişiye can verirken doğaya da bir can katmış oluyorsunuz. Türk Kızılayı olarak gezici ekiplerimizle kök hücre bağışlarını da almaktayız.”

Etkinliğe katılan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu ve emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı kutladı. Polis Haftası kapsamında Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camii'nde şehitlerin ruhu için Mevlid-i Şerif okundu.